Ogłoszenia parafialne na XXV niedzielę zwykłą

23 września 2018 r.

1. Wspomnienie św. Wincentego à Paulo obchodzimy w czwartek, św. Wacława w piątek, a w sobotę święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

2. Dzieci Szkoły Podstawowej od kl. I do VI oraz przedszkolaki otrzymają po dzisiejszej mszy specjalną książeczkę-kalendarz na cały rok szkolny. Po każdej mszy niedzielnej będziemy rozdawać dzieciom obrazki, które należy wkleić w odpowiednie miejsce, co pomoże nam lepiej zapamiętać i zrozumieć naukę Pana Jezusa zawartą w Ewangelii. Zachęcam też rodziców aby wykorzystać tę duszpasterską pomoc w wychowaniu religijnym dzieci i rozmowach w rodzinie, jak razem żyć wg nauki Chrystusa.

3. Od dziesięciu lat, 28 września, w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki o godzinie 1500, czciciele Bożego Miłosierdzia spotykają się na ulicach miast i wsi, by modlić się w ważnych dla nas intencjach. Zapraszam wiernych naszej parafii w piątek o godz. 1500, byśmy razem błagali o łaskę dla świata i nas samych, o szacunek dla Boga i Kościoła, oraz uświęcenie naszych rodzin. Zgromadzimy się na wspólnej modlitwie przy krzyżu na ul. Koźmińskiej 12.

4. W sobotę na Świętej Górze w Gostyniu rozpocznie się XIII Festiwal Musica Sacromontana. W wyjątkowej atmosferze bazyliki Matki Bożej zabrzmią wspaniałe kompozycje wykonywane przez najlepszych artystów polskich i zagranicznych. Jak co roku odbędą się cztery koncerty w najbliższe soboty i niedziele. Na to niepowtarzalne wydarzenie muzyczne zapraszają Księża Filipini, zaś szczegółowe informacje oraz program koncertów znajdziemy na stronie festiwalu: www.jozefzeidler.eu/web/index.php

5. Odpust ku czci św. Michała Archanioła w Chwałkowie Kościelnym w przyszłą niedzielę, suma o godz. 1200.

6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Dziś po mszy świętej możemy otrzymać bezpłatnie aktualny numer tygodnika „Gość Niedzielny” dla dorosłych i młodzieży, oraz „Mały Gość Niedzielny” czyli miesięcznik dla dzieci po I Komunii Św. Proszę się zapoznać z tymi ciekawymi czasopismami, i proszę o zgłoszenie, jeśli będą chętni, abyśmy mogli zamówić do parafii odpowiednią liczbę egzemplarzy. Nadal możemy również nabywać „Przewodnik Katolicki” oraz „Mały Przewodnik Katolicki” dla młodszych dzieci.

7. Młodzież i dzieci zapraszamy do wspólnej zabawy w parafialnym klubiku, we wtorek od godz. 1600 do 1900 i czwartek od godz.1900 do 2030.

8. Zapraszamy do parafialnej kawiarenki, gdzie możemy spotkać się w przyjaznej i miłej atmosferze przy pysznej kawie oraz słodkim dodatku do kawy, po mszy świętej w sobotę i niedzielę.

9. Dziękuję za posprzątanie świątyni oraz za ofiary na kwiaty na ołtarz. W nadchodzącym tygodniu proszę mieszkańców z ul. Koźmińskiej (szczegóły w gablocie).

10. Dziękuję za wszystkie złożone ofiary na utrzymanie parafii oraz dary na stół proboszczowski oraz wszelką życzliwość i pomoc. Bóg zapłać!

ks. Dariusz Paterczyk – proboszcz