Wyjazd na koncert Il DIVO do Poznania

Dnia 22 czerwca 2018 r. w Poznaniu odbędzie się niezwykły koncert światowej sławy kwartetu Il Divo, uświetniający obchody 1050-lecia Archidiecezji Poznańskiej. Koncert odbędzie się na Ostrowie Tumskim o godz. 20:30, bezpośrednio w sąsiedztwie Warty i katedry, na olbrzymiej plenerowej scenie.

Nasza Parafia otrzymała 50 darmowych wejściówek na to wydarzenie. Zapisy po Mszach Świętych w zakrystii - decyduje kolejność zgłoszeń  z jednoczesną wpłatą w wysokości 25 zł na pokrycie kosztów wynajmu autokaru.

Il Divo jest zespołem doskonale poruszającym się w bardzo popularnym gatunku muzycznym zwanym classical crossover. Na swoim koncie mają ponad 30 milionów sprzedanych płyt, blisko 200 złotych i platynowych krążków oraz jedyny klasyczny album z gatunku crossover, który dotarł na sam szczyt amerykańskiego notowania Billboard.

Znakomicie łączą operę i muzykę klasyczną, i prezentują ją w nieco lżejszym wydaniu, dostępnym nie tylko dla koneserów. W ich repertuarze znajdują się także znane i popularne piosenki popowe, czy musicalowe w symfoniczno-operowych aranżacjach. Grupę tworzą: hiszpański baryton Carlos Marin, szwajcarski tenor Urs Toni Bühler, amerykański tenor David Miller oraz francuski tenor Sébastien Izambard.

W swoim repertuarze mają takie przeboje, jak: Hallelujah Leonarda Cohena, I Will Always Love You spopularyzowane przez Whitney Houston, czy Time To Say Goodbye Sarah Brightman i Andrei Bocellego. Na scenie występowali wspólnie z Celine Dion i Barbrą Streisand. Z kolei Toni Braxton zaśpiewała z Il Divo podczas otwarcia i zakończenia mistrzostw świata w piłce nożnej w 2006 roku.

Na wielkim jubileuszu Archidiecezji Poznańskiej zespół zaprezentuje swoje najnowsze piosenki o miłości z płyty „Timeless”, która w maju trafi do szerokiej sprzedaży, oraz standardy musicalowe i popowe w nowych aranżacjach. Organizatorami koncertu są Archidiecezja Poznańska i agencja koncertowa Prestige MJM z Ostrowa Wielkopolskiego.