VI niedziela wielkanocna – 5 maja 2024 r.

1. Dziś zbiórka przed kościołem na pomoc dla Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.
  2. W poniedziałek obchodzimy święto św. apostołów Filipa i Jakuba, a w środę uroczystość św. Stanisława biskupa, głównego patrona Polski.
  3. Przed uroczystością Wniebowstąpienia Pana Jezusa zapraszam do modlitwy o dobre urodzaje podczas tzw. „dni krzyżowych”, które będziemy odprawiać:                                                                                                              – w poniedziałek przy krzyżu na drodze do Parzęczewa o godz. 20.00;                                                                       – w środę przy figurze MB Fatimskiej na ul. Okrężnej o godz. 20.00;                                                                         – w czwartek przy krzyżu przy boisku sportowym przed mszą świętą o godz. 17.00.
  4. We wtorek uczniowie naszej szkoły zapraszają na przedstawienie z okazji Święta Konstytucji 3 Maja w sali gimnastycznej o godz. 18.00, dlatego nabożeństwo majowe i msza św. wyjątkowo o godz. 17.00.
  5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 9.00 do 16.00.
  6. W czwartek msza święta o godz. 17.00 na boisku sportowym na rozpoczęcie majówki „Dwie godziny dla rodziny”.
  7. W piątek odwiedziny chorych w domach od godz. 10.00.
  8. W przyszłą niedzielę msza z udziałem uczniów SP o godz. 11.00, proszę o zgłoszenie uczniów, którzy chcą aktywnie włączyć się w liturgię.
  9. Zapraszam do wspólnego pielgrzymowania z dziećmi pierwszokomunijnymi w poniedziałek, 17 czerwca, na Jasną Górę i proszę chętnych o zapisanie na wyjazd.
  10. Dziś podwójne wydanie „Przewodnika Katolickiego” o tym, co przyciąga do Kościoła, zdrowej pobożności maryjnej i jako dodatek modlitewnik na maj, w cenie 15 zł oraz dwumiesięcznik „Misyjne drogi” o tym, jak misjonarze sprawują liturgię w różnych krajach świata, w cenie 7 zł.
  11. Dziękuję za posprzątanie świątyni i ofiary na kwiaty na ołtarz. W nowym tygo­dniu proszę o pomoc mieszkańców z ul. Szkolnej (szczegóły w gablocie).
  12. Dziękuję za pomoc w pracach dla dobra parafii, porządki w Domu Parafialnym, wspólną modlitwę, jedną wpłatę na konto 150,00 zł i wszystkie ofiary. Składka remontowa wyniosła 1933,50 zł. Bóg zapłać!
  13. Ofiarę na cele kultu religijnego oraz podejmowane prace i potrzeby naszej wspólnoty można także wpłacić na konto parafii o numerze 86 8427 0009 0307 3339 2000 0001.

ks. Dariusz Paterczyk – proboszcz