Duchowe przygotowanie do beatyfikacji Prymasa Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej

Powiększ obraz

Nadchodzi wreszcie długo oczekiwana chwila, gdy do grona świętych patronów Kościoła Rzymskokatolickiego zostaną dołączeni ks. kardynał Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia i matka Elżbieta Róża Czacka. Beatyfikacja tych wielkich Sług Bożych nastąpi 12 września w Warszawie. Niestety warunki, w których żyjemy, sprawiły że została znacząco ograniczona liczba uczestników, którzy będą mogli bezpośrednio w Świątyni Opatrzności wziąć udział w tej uroczystości. Będzie można jednak przeżywać to wydarzenie dzięki transmisji w środkach przekazu.

Tym bardziej warto i powinniśmy powrócić do postaci tych wspaniałych Polaków, żyjących w niezwykle trudnych czasach, a z ogromną wiarą i poświęceniem wypełniających swoje życiowe powołanie i stając się na wieki świadkami Chrystusa, umiłowania drugiego człowieka oraz Ojczyzny.

Zapraszam więc do poznawania życia i dzieła tych naszych Rodaków, abyśmy pogłębiali nasze życie duchowe i uprosili przez wiernych Orędowników potrzebne łaski dla Kościoła i jego Pasterzy, naszej umiłowanej Ojczyzny i dla siebie samych we wzrastaniu do świętości, a także byśmy osobiście, z oddaniem, wprowadzali w życie naszych rodzin i społeczeństwa naukę Świętej Ewangelii, a gdy Bóg nas wezwie, byśmy i my dołączyli do wspólnoty Świętych w radości Nieba.

Rekolekcje przygotowała Fundacja Tota Tua, która od miesięcy wydaje, znany nam już cenny miesięcznik dla czcicieli Matki Bożej, dostępny także w naszej parafii. Zastanówmy się, co może nam dać udział w tej duchowej drodze?

„Przez te rekolekcje bliżej poznasz i bardziej pokochasz Maryję, a to Ci przyniesie wiele łask i błogosławieństw. Sprawisz tym wielką radość Jezusowi, który pragnie, aby Maryja była bardziej znana i kochana. To da ci wielką radość.
Przez te rekolekcje dowiesz się czym jest oddanie się Matce Bożej, zrozumiesz dlaczego jest ono tak ważne oraz przygotujesz się duchowo do aktu oddania się. To będzie początek nowego życia.
Przez te rekolekcje zaczniesz uczestniczyć w zwycięstwie nad złem, które Bóg obiecał Maryi oraz Jej potomstwu. Oddając się Maryi – pozwolisz, aby mogła się w sposób nieograniczony kochać, wspierać oraz chronić. Każdy z nas tego potrzebuje.
Przez te rekolekcje staniesz się w rękach Jezusa i Maryi – narzędziem ratowania dusz Twoich braci i sióstr. Nie ma nic piękniejszego, niż mieć udział w tej wielkiej misji ocalania i ratowania dusz ludzkich.
Przez te rekolekcje poznasz tajemnicę Fatimy, tajemnicę dziecięctwa duchowego oraz tajemnicę świętych – poznasz sekret najkrótszej i najpewniejszej drogi do nieba.
Przez te rekolekcje wejdziesz w doświadczenie bezwarunkowej miłości oraz wielkiego poczucia bezpieczeństwa, które staje
się udziałem każdego, kto zaufa do końca Maryi. To Cię uwolni od lęku.
Przez te rekolekcje doświadczysz łask, o których będziesz wiedzieć tylko Ty i Bóg. To będzie Twoja osobista historia wielkich rzeczy, które uczyni Ci Wszechmocny. To jest droga PEŁNA ŁASKI„.
Materiały do rozważań znajdziemy na naszej stronie internetowej oraz bezpośrednio na stronie beatyfikacja33.pl
Życząc łaski Ducha Świętego serdecznie Wam błogosławię.
ks. Proboszcz