Ekstremalna Droga Krzyżowa 2022 – Droga pojednania

Powiększ obraz

Kolejny już raz odbędzie się niezwykłe wydarzenie, które porywa wielu ludzi, by zmierzyć się z Bożym wyzwaniem, ruszając w drogę, inną niż te, które co dzień przemierzamy.

Hasło tegorocznych rozważań w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej to „Droga pojednania – sztuka budowania relacji”. Czternaście stacji Drogi Krzyżowej jest okazją do przemyśleń swoich umiejętności i samego rozumienia sztuki budowania relacji z Bogiem i bliźnimi.

Wyzwaniem EDK jest przejście 40 km nocą, w samotności i skupieniu. Sam trud wędrówki wydaje się już wielki. Jednak nie chodzi o to, aby przejść trasę, ale o to, aby ją pokonać i stać się pięknym człowiekiem. Miarą EDK nie są kilometry, ale zmiana, która się dokona w człowieku – piękno.

Ekstremalna Droga Krzyżowa w rejonie Panienka odbędzie się 1 kwietnia 2022r. i rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 20.00.

Poniżej znajduje się link do strony EDK z propozycją trasy z Panienki do Gostynia, gdzie można znaleźć więcej informacji oraz się zapisać. Trasa sama w sobie nie jest trudna, jednak do pokonania jest 40 km. https://www.edk.org.pl/trasa-edk-6331/

W tym samym czasie parafia w Panience organizuje Parafialną Drogę Krzyżową o długości 13km na zasadach tożsamych z EDK. Trasa Świętego Józefa prowadzi po miejscowościach tejże Parafii. Opis trasy, mapa oraz możliwość zapisania się, znajduje się na stronie www.parafia-panienka.pl . Można zapisać się również pod linkiem https://forms.gle/LkbTpKVCL8dNdoHD7 .

Informacje znaleźć można również na stronie FB- Panienka.EDK