Ekstremalna Droga Krzyżowa 2023 – Idę, bo szukam nadziei

Powiększ obraz

Czego i kogo w życiu szukamy? Czy już znaleźliśmy to, co nadaje życiu prawdziwy sens i nie tylko doczesną wartość?

Hasłem tegorocznych rozważań w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej są słowa „Idę, bo szukam nadziei”. Czternaście stacji Drogi Krzyżowej jest okazją, by zbliżyć się do źródła niewyczerpanej nadziei, koniecznej by w trudnych doświadczeniach współczesności oraz wobec osobistych wyzwań nie zrezygnować z cierpliwego dążenia do ostatecznego celu, jakim jest życie wieczne.

Ekstremalna Droga Krzyżowa w rejonie Panienka odbędzie się 24 marca 2023 i rozpocznie się Mszą świętą o godzinie 18.00.

Poniżej znajduje się link do strony EDK z trasą z Panienki do Gostynia, gdzie można znaleźć więcej informacji oraz się zapisać. Trasa sama w sobie nie jest trudna, jednak do pokonania jest 40 km. https://www.edk.org.pl/trasa-szczegoly?routeId=7891

Kolejną ciekawą propozycją jest nowa trasa, drogami naszego dekanatu, która zaczyna się i kończy przy świątyni w Panience, licząca 41 km. https://www.edk.org.pl/trasa-szczegoly?routeId=8002

W tym samym czasie parafia w Panience organizuje Parafialną Drogę Krzyżową o długości 13 km na zasadach tożsamych z EDK. Trasa Świętego Józefa prowadzi po miejscowościach tejże parafii. Opis trasy, mapa oraz możliwość zapisania się, znajduje się na stronie www.parafia-panienka.pl . Można zapisać się również pod linkiem https://forms.gle/JUW1uDTmLU5u2yJ37 .

Informacje znaleźć można również na stronie FB – Panienka.EDK