Jesienna pielgrzymka na Dolny Śląsk

Powiększ obraz

Zapraszam do wspólnego pielgrzymowania do Świdnicy, Zamku Książ, Krzeszowa i Kamiennej Góry.Wspólny wyjazd planujemy na 19 i 20 października, poniżej oferta biura turystycznego i szczegółowy program:

Świadczenia :

 • przejazd autokarem, opłaty drogowe, parkingi
 • opieka pilota i przewodników
 • ubezpieczenie NNW
 • zakwaterowanie – 1 x nocleg; wyżywienie – 1 x obiadokolacja; 1 x śniadanie
 • bilety wstępu zgodnie z proponowanym programem

1 dzień

 • godz. 6.00 – wyjazd
 • godz. 10.00 – msza św. w katedrze świdnickiej pw. Św. Stanisława i św. Wacława, następnie zwiedzanie katedry. Jest to budowla gotycka, wielkością przewyższająca katedrę Św. Szczepana w Wiedniu czy katedrę Św. Wita w Pradze. Przykuwa uwagę niezwykle wysoką i strzelistą wieżą, należącą do jednej z najwyższych wież w Polsce. Należy do najstarszych i najcenniejszych zabytków miasta, wpisany na listę Pomników Historii.
 • godz. 12.30 – zwiedzanie kościoła pokoju pw. Trójcy Świętej w Świdnicy – największej drewnianej barokowej świątyni w Europie, wybudowany na mocy porozumień Traktatu westfalskiego zawartego w 1648r.
 • godz.14.30 – zwiedzanie Zamku Książ. Jest to kompleks zamkowy zlokalizowany w wałbrzyskiej dzielnicy Książ, na Pogórzu Wałbrzyskim.
 • godz. 19.00 – zakwaterowanie i obiadokolacja

2 dzień

 • godz. 8.00 – śniadanie
 • godz. 10.00 – Krzeszów – msza św. w Bazylice Kolegiackiej Wniebowzięcia NMP i zwiedzanie pocysterskiego opactwa, nazywanego Europejską Perłą Baroku.
 • godz. 13.30 – Kamienna Góra, której część zachowała dawną zwartą zabudowę, przez co została uznana za zabytek. Szczególną uwagę warto zwrócić na kościół św. Piotra i Pawła, będący najstarszą budowlą miasta i jego gotyckie prezbiterium z XIV wieku.
 • godz. 15.00 – „ Projekt Arado – Zaginione laboratorium Hitlera” – jedna z najnowocześniejszych podziemnych tras turystycznych w Kamiennej Górze. Podziemia a w nich unikalne w skali Europy eksponaty – części pocisku V-1 i rakiety V-2, niemieckiego radaru, a nawet niemieckiej Enigmy.
 • około godz. 21.00 – powrót

Koszt od 1 osoby 507,00 zł. w tym 143,00 bilety wstępu. Wycieczka skalkulowana dla 27 osób.

Koszt od 1 osoby 432,00 zł. w tym 143,00 bilety wstępu. Wycieczka skalkulowana dla 40 osób.

Zapisy do końca września.