Nowe obostrzenia

Powiększ obraz

Z dniem dzisiejszym władze RP wprowadziły nowe obostrzenia, które mają także wpływ na nasze życie parafialne.W związku z tym, zgodnie z zaleceniami Pasterzy naszej archidiecezji, informuję:

  1. W naszej parafialnej świątyni może uczestniczyć w nabożeństwie 60 osób, przy czym limit ten nie dotyczy osób, które zostały w pełni zaszczepione przeciw COVID-19.
  2. Uczestników nabożeństw proszę o zakładanie maseczek w świątyni.
  3. Osoby, które pragną przyjąć Komunię świętą „na rękę” proszę o podchodzenie do ołtarza na początku procesji komunijnej, następnie podchodzą wierni, którzy przyjmują Pana Jezusa bezpośrednio do ust.

Ufam, że wzajemne zrozumienie oraz szacunek do drugiego człowieka pomogą nam wszystkim, w tym trudnym czasie jaki nadal przeżywamy, w spotkaniu z Bogiem, przyjmowaniu sakramentów świętych i przeżywaniu nadchodzących świąt Narodzenia Pańskiego w pokoju serca, zaś wyczekiwany przez nas Zbawiciel umocni nas w dobrym i otoczy opieką, chroniąc przed złem.

Jednocześnie Kościół Rzymskokatolicki, do którego z łaski i woli Boga należymy, na mocy Kodeksu Prawa Kanonicznego gwarantuje każdemu, kto tego pragnie i jest odpowiednio dysponowany, dostęp do źródła zbawienia i duszpasterze nie mogą z własnej woli odmówić posługi wiernym, którzy o nią proszą, np. przychodząc do świątyni. Z tego powodu, jak postanawia prawo kościelne, wstęp do kościoła podczas sprawowania świętych czynności musi być wolny i bezpłatny.

Wszystkim życzę łaski Bożej i wytrwałości w naszej drodze adwentowej, którą Jezus Chrystus, Mesjasz Pan, prowadzi swoich uczniów do wiecznego Królestwa!

ks. Proboszcz