II niedziela wielkopostna – 28 lutego 2021 r.

1. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na Misyjne Dzieło Pomocy „Ad gentes”.
  2. Święto św. Kazimierza królewicza będziemy obchodzić w czwartek.
  3. Od poniedziałku do czwartku dodatkowa adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spotkania z Bogiem w świątyni, spowiedzi i Komunii św. od godz. 17.00, w sobotę po wieczornej Eucharystii do godz. 20.00.
  4. Zapraszam dorosłych, młodzież i dzieci na nabożeństwa pasyjne:
    – Gorzkie żale – w niedzielę o godz. 15.00 (z kazaniem pasyjnym, które będzie głosił ks. Maciej Borowicz, wikariusz z Jarocina),
    – Droga krzyżowa dla uczniów SP z kl. V – w piątek o godz. 16.00 (przed nabożeństwem okazja do spowiedzi św.),
    – Droga krzyżowa dla dorosłych i młodzieży – w piątek po mszy świętej.
  5. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych w domach od godz. 10.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 17.30.
  6. W pierwszą sobotę msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Matki Bożej o godz. 9.00, a po mszy rozważanie kolejnej tajemnicy różańcowej.
  7. Za tydzień, w sobotę i niedzielę, będziemy gościć Siostry Urszulanki z Pniew, które przyjadą z relikwiami św. Urszuli Ledóchowskiej, będą się z nami modlić oraz przybliżą nam osobę niezwykłej zakonnicy, która jest również patronką Archidiecezji Poznańskiej. Siostry będą też po mszy św. sprzedawały książki i dewocjonalia, związane ze świętą.
  8. W Wielkim Poście składamy zgodnie z wytycznymi ks. Arcybiskupa daninę diecezjalną, angażując się w utrzymanie naszych instytucji diecezjalnych i spełniając też wymogi V przykazania kościelnego. Danina od każdego parafianina wynosi rocznie 2,20 zł, proszę składać ją do skarbony w kopertach, które każda rodzina otrzymała podczas kolędy. Na rzecz diecezji musimy wpłacić jako wspólnota parafialna kwotę 2134,00 zł.
  9. Proszę o uregulowanie opłaty za gospodarowanie odpadami na cmentarzu, w kwocie 20 zł od miejsca, po mszy św. od poniedziałku do piątku (bardzo proszę przynieść kartkę z numerem grobu).
  10. Dziś w „Gościu Niedzielnym” wielkopostna nauka ks. Franciszka Blachnickiego, a także o kapelanie żołnierzy wyklętych, pomocy Kościoła dla niepłodnych małżeństw oraz trenerze Kazimierzu Górskim. W „Przewodniku Katolickim” o prawdziwej trosce o dobro Kościoła, pielgrzymce papieża Franciszka do Iraku oraz dlaczego boimy się Boga. Czasopisma w cenie 6 zł. Dla młodszych nowy „Mały Gość Niedzielny”, a w nim plakat ze stacjami Drogi Krzyżowej, o lekarstwie, które nie pomaga, gdy leży w szufladzie, o św. Faustynie, która przed wstąpieniem do zakonu pracowała jako opiekunka dzieci i pomoc domowa oraz jak zrozumieć psa, i nowy „Mały Przewodnik Katolicki” o św. Józefie i o duszy ludzkiej, która jest nieśmiertelna. Prasa także w internecie: www.przewodnik-katolicki.pl oraz www.gosc.pl.
  11. Dziękuję za posprzątanie świątyni oraz ofiary na kwiaty na ołtarz. W nowym tygodniu proszę o pomoc mieszkańców z ul. Potarzyckiej i Kościelnej: (szczegóły w gablocie).
  12. Dziękuję Parafianom za złożone ofiary i wszelkie dobro, jedną wpłatę na konto oraz 7 rodzinom za daninę diecezjalną. Bóg zapłać!
  13. Ofiarę na cele kultu religijnego oraz podejmowane prace i potrzeby naszej wspólnoty można także wpłacić na konto parafii o numerze 86 8427 0009 0307 3339 2000 0001.

ks. Dariusz Paterczyk – proboszcz