XXIII niedziela zwykła – 8 września 2019 r.

1. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy:
    wspomnienie św. Jana Chryzostoma w piątek,
    święto Podwyższenia Krzyża Świętego w sobotę.
  2. Rodziców dzieci kl. III, które chcą rozpocząć bezpośrednie przygotowanie do przyjęcia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie zapraszam na mszę i spotkanie we wtorek.
  3. Młodzież kl. VIII i kl. I szkoły średniej, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, zapraszam na mszę i spotkanie w piątek.
  4.  W piątek, 13 dzień miesiąca, różaniec fatimski z procesją i apelem jasnogórskim o godz. 20.30, proszę uczestników o zabranie świec, które poniesiemy zapalone podczas modlitwy.
  5. Ze względu na niewielkie zainteresowanie nie uda się nam zorganizować wspólnego wyjazdu na spotkanie „Polska pod Krzyżem”. Można oczywiście udać się indywidualnie, wszystkie ważne informacje znajdziemy na stronie internetowej, pod adresem: polskapodkrzyzem.pl  W naszej parafii włączymy się w tę modlitwę ludzi wierzących, którym zależy na pomyślności Ojczyzny i dobru Narodu, odprawiając wspólnie drogę krzyżową o godz. 15.00, rozpoczniemy przy krzyżu misyjnym przy kościele (proszę przynieść ze sobą krzyże z naszych domów, przed którymi modlimy się w naszych rodzinach).
  6. W sobotę, po wieczornej Eucharystii do godz. 20.00, adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy; w tym czasie także okazja do spowiedzi św.
  7. Za tydzień rozpocznie się IX Tydzień Wychowania pod hasłem „Nauczycielu, gdzie mieszkasz?”
  8. Zbiórka do puszek na KUL, WT UAM i szkoły katolickie w przyszłą niedzielę przed kościołem.
  9. Uroczystość odpustowa ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego w Potarzycy i 600-lecie istnienia parafii w przyszłą niedzielę, suma o godz. 12.00.
  10. Dziś w „Gościu Niedzielnym” o św. Melchiorze Grodzieckim, czy istnieje wojna sprawiedliwa i dlaczego palą się lasy Amazonii, w cenie 5 z ł. W „Przewodniku Katolickim” o prawie do bycia rodzicem i potrzebie pożegnania z umierającymi, w cenie 6 zł. Dla młodszych „Mały Gość Niedzielny”, przeczytamy w nim o świętych, którzy mogą nam pomóc w nauce, o 9-letnim rzeźbiarzu i myśliwcu F-35, i znajdziemy linijkę oraz naklejkę z ważnymi myślami na nowy rok. W nowym „Małym Przewodniku Katolickim” o modlitwie „Ojcze nasz”, czym jest odpowiedzialność, znajdziemy też przewodnik po kościele, żeby lepiej poznać to ważne miejsce.
  11. Zapraszamy do parafialnej kawiarenki, gdzie możemy spotkać się w przyjaznej i miłej atmosferze przy pysznej kawie oraz słodkich smakołykach, po mszy świętej w sobotę i niedzielę.
  12. Dzieci i młodzież zapraszamy do parafialnego klubiku, we wtorek od godz. 16.00 do 19.00 i w czwartek od 19.00 do 20.30.
  13. Dziękuję za posprzątanie świątyni oraz ofiarowane kwiaty na ołtarz. W nowym tygodniu proszę o pomoc mieszkańców z ul. Koźmińskiej (szczegóły w gablocie).
  14. Dziękuję za wszystkie złożone ofiary, dary stołu i pomoc w pracach na rzecz naszej parafii. Bóg zapłać!

ks. Dariusz Paterczyk – proboszcz