Ogłoszenia parafialne

XXVI niedziela zwykła – 1 października 2023 r.

 1. W bieżącym tygodniu w liturgii przeżywamy:                                                                                                                 – wspomnienie św. Aniołów Stróżów w poniedziałek;                                                                                                  – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, w środę;                                                                                                           – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, w czwartek;                                                                                                  – wspomnienie NMP Różańcowej, w sobotę.
 2. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz. 18.00, po nim msza św. Zapraszam do wspólnej modlitwy dorosłych, młodzież i dzieci. Udział w nabożeństwie w świątyni, pobożne rozważanie różańcowych tajemnic, pozwala nam także zyskać każdego dnia odpust zupełny, po spełnieniu zwyczajnych warunków. Zachęcam, aby w niedzielę odmówić różaniec w domu, we wspólnocie rodzinnej.
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 9.00 do 18.00.
 4. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych od godz. 10.00, okazja do spowiedzi i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 5. W pierwszą sobotę msza wynagradzająca do Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 9.00, następnie rozważanie tajemnicy różańcowej. Nie będzie w tym dniu wieczornej adoracji.
 6. W przyszłą niedzielę msza z udziałem dzieci szkolnych o godz. 11.00 oraz poświęcenie różańców dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii św.
 7. Małżonków i rodziców oraz narzeczonych, którzy pragną szczęśliwie żyć, ks. Proboszcz serdecznie zaprasza w przyszłą niedzielę do Jeżewa: msza o godz. 16.00, o 17.00 konferencja i spotkanie z Jadwigą i Jackiem Pulikowskimi, kawa i możliwość nabycia ciekawych książek.
 8. Dziś w „Przewodniku Katolickim”: czym jest synodalność w Kościele, o zadaniach Domów Polskich w Jerozolimie oraz aniele stróżu, który nie jest kamerdynerem, w cenie 9 zł. Nowy „Mały Przewodnik Katolicki”, w którym przeczytamy o Izmaelu, październikowych tajemnicach i ołtarzu oraz rozmowy Zosi z Bogiem o sprawach najważniejszych, w cenie 8 zł.
 9. Dziękuję za posprzątanie świątyni i ofiarowane kwiaty na ołtarz. W nowym tygo­dniu proszę o pomoc mieszkańców z Parzęczewa: (szczegóły w gablocie).
 10. Dziękuję za wspólną modlitwę, wszystkie ofiary i życzliwą współpracę; dzieciom, które podczas warsztatów plastycznych przygotowały piękne bukiety, zdobiące naszą świątynię. Składka remontowa wyniosła 2914,50 zł i 1900,00 zł od dwóch rodzin oraz 500,00 zł dwie wpłaty na konto. Bóg zapłać!
 11. Ofiarę na cele kultu religijnego oraz podejmowane prace i potrzeby naszej wspólnoty można także wpłacić na konto parafii o numerze 86 8427 0009 0307 3339 2000 0001.

ks. Dariusz Paterczyk – proboszcz