XIV niedziela zwykła – 5 lipca 2020 r.

1. Dziś, razem z dziećmi, które przyjęły Pana Jezusa, zapraszam na nabożeństwo ku czci Najświętszej Maryi Panny, o godz. 16.00, a do piątku będziemy przeżywali wspólnie „biały tydzień”.
  2. W tym tygodniu w liturgii:
    – wspomnienie św. Marii Teresy Ledóchowskiej, w poniedziałek,
    – wspomnienie św. Jana z Dukli, w środę.
    – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy, w sobotę.
  3. W sobotę, po wieczornej Eucharystii do godz. 20.00, adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy; w tym czasie także okazja do spowiedzi św.
  4. Zapraszam Parafian na wspólny wyjazd na plenerowe widowisko multimedialne „Orzeł i Krzyż. Wielkie zwycięstwa” do Murowanej Gośliny, tym razem na koniec wakacji, w piątek, 28 sierpnia, o godz. 20.30. Ze względu na konieczność zakupu biletów, chętnych proszę o zgłoszenie do następnej niedzieli. Koszt ok. 80 zł. od osoby.
  5. Dziś w „Gościu Niedzielnym” o rewolucji kulturowej, która rozgrywa się na naszych oczach, braciach Georgu i Josephie Ratzingerach i sanktuarium Matki Bożej w Leżajsku. W „Przewodniku Katolickim” o wpływie świeckich na kształt Kościoła, ośmioletniej kandydatce na ołtarze i jak przeżyć udany urlop. Czasopisma w cenie 6 zł. Dla dzieci wakacyjny „Mały Gość Niedzielny” z zeszytem z łamigłówkami i żartami, w cenie 5 zł i „Mały Przewodnik Katolicki” z książeczką „Roch i zdrowie czyli skrzynia pełna cudów” w cenie 8,90 zł. Prasa także w internecie: www.przewodnik-katolicki.pl oraz www.gosc.pl.
  6. Parafialna kawiarenka i klubik pozostają nieczynne.
  7. Dziękuję za posprzątanie świątyni oraz ofiary na kwiaty na ołtarz. W nowym tygodniu proszę o pomoc mieszkańców z ul. Jarocińskiej: (szczegóły w gablocie).
  8. Dziękuję za wszystkie złożone ofiary, pomoc w pracach na rzecz naszej wspólnoty, dekorację świątyni i życzliwą współpracę. Bóg zapłać! Ofiary na potrzeby naszej wspólnoty można również wpłacać na konto parafialne o numerze 86 8427 0009 0307 3339 2000 0001.

ks. Dariusz Paterczyk – proboszcz