Niedziela Męki Pańskiej- 5 kwietnia 2020 r.

1. Na czas rozpoczynającego się Wielkiego Tygodnia możemy skorzystać z materiałów, przygotowanych przez duszpasterzy naszej archidiecezji, które pomogą nam przeżywać te święta w domu. Powstała specjalna strona internetowa, na której znajdziemy różnorakie pomoce, informacje, propozycje rozważań, rekolekcji i katechez, a także porady jak zorganizować wspólne obrzędy świąteczne w naszych rodzinach – „Święta w domu”.
  2. Msze św. w niedzielę i dni powszednie według stałego porządku. W każdym nabożeństwie czy adoracji może uczestniczyć jednocześnie nie więcej niż 5 osób. Pierwszeństwa proszę udzielić wiernym, którzy zamówili intencję mszalną oraz najbliższej rodzinie. Przy wejściu do świątyni proszę się rozejrzeć, czy możemy wejść do środka, zachowując zalecenia dotyczące bezpieczeństwa, także jeśli chodzi o zajmowanie miejsc z zachowaniem 2 m odległości od siebie.
  3. Możemy w tym okresie korzystać z dyspensy ks. Arcybiskupa, uczestnicząc we mszy w domach dzięki transmisjom w radio, telewizji i internecie, i przyjmując Komunię św. duchowo. Dyspensa obowiązuje dla wszystkich wiernych do odwołania.
  4. Od poniedziałku do środy adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. W tym czasie możemy korzystać z sakramentu pokuty.
  5. Zapraszam do codziennej modlitwy różańcowej w rodzinach z prośbą o przebłaganie Boga za nasze grzechy, powstrzymanie epidemii, potrzebne siły i mądrość dla rządzących i wszystkich służb, za chorych i zmarłych oraz Bożą opiekę dla wszystkich Parafian. W tych intencjach będę się modlił w świątyni, bez udziału wiernych, każdego dnia o godz. 20.30, łącząc duchowo ze wszystkimi.
  6. W czwartkowy wieczór rozpoczniemy obchody świętego Triduum Paschalnego. O jego znaczeniu możemy przeczytać w specjalnym przewodniku http://archpoznan.pl/pl/wielkanoc-w-domu-przewodnik-po-swietowaniu-w-czasie-pandemii,
    – Wielki Czwartek o godz. 18.00: Msza Wieczerzy Pańskiej – pamiątka ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa, po liturgii adoracja do godz. 20.00,
    – Wielki Piątek o godz. 15.00: rozpoczęcie nowenny do Miłosierdzia Bożego, o godz. 18.00: liturgia Męki Pańskiej, po liturgii adoracja do godz. 20.00,
    – Wielka Sobota od godz. 9.00 adoracja przy grobie Pańskim, o godz. 15.00 nowenna do Miłosierdzia Bożego, o godz. 21.30: liturgia Wigilii Paschalnej,
    – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego: msze św. o godz. 8.30 i 11.00 (o godz. 8.15 i 10.45: nowenna do Miłosierdzia Bożego).
  7. W Wielką Sobotę nie będzie tradycyjnego święcenia pokarmów. Obrzędu błogosławieństwa należy dokonać w rodzinie przed śniadaniem wielkanocnym, korzystając ze wspomnianych materiałów.
  8. W Wielkim Poście składamy daninę diecezjalną, która od każdego parafianina wynosi rocznie 2,20 zł, proszę składać ją do skarbony w kopertach, które każda rodzina otrzymała podczas kolędy.
  9. Nowe wydania prasy katolickiej dziś jedynie w internecie. Proszę zajrzeć na strony www.przewodnik-katolicki.pl oraz www.gosc.pl. Jest nowe wydanie „Małego Gościa Niedzielnego” na kwiecień, z rachunkiem sumienia i artykułami, które mogą pomóc w głębokim przeżywaniu spowiedzi św.
  10. Parafialna kawiarenka i klubik pozostają nieczynne.
  11. Dziękuję za posprzątanie świątyni oraz ofiary na kwiaty na ołtarz. W nowym tygodniu proszę o pomoc mieszkańców z ul. Szkolnej: (szczegóły w gablocie).
  12. Dziękuję Parafianom za ofiary złożone na bieżące potrzeby naszej wspólnoty, 24 rodzinom za złożoną daninę diecezjalną. Przypominam, że ofiary na utrzymanie parafii można wpłacać na konto podane na stronie internetowej. Dziękuję także za wspólną modlitwę, dary stołu oraz życzliwą współpracę. Bóg zapłać!

ks. Dariusz Paterczyk – proboszcz

Uprzejmie proszę o dostosowanie się do wymogów dotyczących ilości maksymalnie 5 osób, uczestniczących jednocześnie we wspólnej modlitwie w świątyni. Od wzajemnego zrozumienia i uszanowania tych bolesnych ograniczeń zależy dalsza możliwość sprawowania posługi duszpasterskiej oraz funkcjonowania naszej świątyni!