Ogłoszenia parafialne

IV niedziela wielkopostna „Laetare” – 19 marca 2023 r.

 1. Zbiórka na Misyjne Dzieło Pomocy „Ad gentes” wyniosła 237,00 zł. Bóg zapłać!
 2. Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP przypada w poniedziałek. W tym dniu Ks. Arcybiskup odprawi w katedrze poznańskiej Mszę św. o godz. 18.00, w intencji pokoju na Ukrainie i my dołączymy do tej modlitwy wraz z całą Archidiecezją.
 3. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00 (z kazaniem pasyjnym, które będzie głosił ks. Paweł Gomółka, wikariusz z Jarocina).
 4. Droga Krzyżowa dla uczniów SP z kl. VII – w piątek o godz. 16.00;
 5. Zapraszamy dzieci i młodzież na warsztaty wielkanocne w salce parafialnej, w piątek po drodze krzyżowej, ok. godz. 16.30.
 6. Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży – w piątek o godz. 18.00, po nabożeństwie msza święta.
 7. Na trasy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w rejonie parafii w Panience można wyruszyć w piątek, rozpoczęcie mszą św. o godz. 18.00.
 8. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w sobotę, to także Dzień Świętości Życia. Msza w tym dniu o godz. 9.00 i składka na Fundusz Obrony Życia. Zachęcam do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, która polega na objęciu codzienną modlitwą nieznanego nam dziecka, którego życie zagrożone jest aborcją. Chętne osoby podczas mszy złożą uroczyste przyrzeczenie (bardzo dobrą pomocą w tej codziennej modlitwie jest specjalna aplikacja na smartfon „Adoptuj życie”).
 9. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w sobotę, po wieczornej Eucharystii do godz. 20.00; w tym czasie także okazja do spowiedzi świętej.
 10. W przyszłą niedzielę składka remontowo-inwestycyjna.
 11. Paschaliki wielkanocne można otrzymać w zakrystii, składając ofiarę na dzieło Caritas. Koszt świecy to 12 zł.
 12. Wierni chrześcijanie na znak pokuty powstrzymują się od udziału w zabawach, jednocząc z Chrystusem, który wyrzekł się dla nas Boskiej chwały i godności oraz znosił okrutne cierpienia z miłości do każdego z nas (por. Katechizm Kościoła Katolickiego nr 2043). Przykazanie obowiązuje we wszystkie dni Wielkiego Postu.
 13. Zapraszam chętnych Parafian do ofiary postu o chlebie i wodzie, przez jeden dzień Wielkiego Postu; proszę o zgłoszenie w zakrystii lub telefonicznie, kto zechce dołączyć do tej formy pokuty we wspólnocie Kościoła.
 14. W Wielkim Poście składamy zgodnie z wytycznymi ks. Arcybiskupa daninę diecezjalną, angażując się w utrzymanie naszych instytucji diecezjalnych i spełniając wymogi V przykazania kościelnego. Danina od każdego parafianina wynosi 2,65 zł rocznie; proszę składać ją do skarbony w kopertach, które każda rodzina otrzymała podczas kolędy.
 15. Razem z ks. prob. Adamem z Cerekwicy zapraszamy na wakacyjną pielgrzymkę do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Krakowa w dniach od 31 lipca do 3 sierpnia. Szczegółowy program i koszt udziału znajdziemy w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii.
 16. Dziś w „Gościu Niedzielnym” o pocieszaniu strapionych, fałszowaniu obrazu działań kard. Karola Wojtyły oraz o. Augustynie Kordeckim i zwycięstwie w obronie Jasnej Góry, w cenie 10 zł. W „Przewodniku Katolickim” o Komunii św. jako Boskim lekarstwie, co kobiety widzą w św. Józefie i o manipulowaniu faktami w sprawie kard. Karola Wojtyły, w cenie 9 zł. Dla młodszych nowy „Mały Gość Niedzielny” o powstawaniu z upadków i o tym, że warto być ministrantem zmaganiu, w cenie 7 zł, i „Mały Przewodnik Katolicki” o św. Mateuszu apostole, sumieniu i spowiedzi świętej, w cenie 8 zł.
 17. Dziękuję za posprzątanie świątyni i ofiary na kwiaty na ołtarz. W nowym tygodniu proszę o pomoc mieszkańców z ul. Kościelnej (szczegóły w gablocie).
 18. Dziękuję za wspólną modlitwę, życzliwą współpracę, dary stołu i wszystkie ofiary oraz 21 rodzinom za złożoną daninę. Bóg zapłać!
 19. Ofiarę na cele kultu religijnego oraz podejmowane prace i potrzeby naszej wspólnoty można także wpłacić na konto parafii o numerze 86 8427 0009 0307 3339 2000 0001.

ks. Dariusz Paterczyk – proboszcz