II niedziela zwykła – 19 stycznia 2020 r.

1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:                                                                                                                        – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy, we wtorek,                                                                               – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i Doktora Kościoła, w piątek,                                                        – święto Nawrócenia św. Pawła apostoła, w sobotę.
  2. Kończą się odwiedziny duszpasterskie. Serdecznie dziękuję za życzliwe przyjęcie kolędników, wspólną modlitwę, każdy poczęstunek oraz złożone ofiary.                                                                                                Plan kolędy na najbliższy tydzień:                                                                                                                                 – poniedziałek, godz. 15.00: ul. Siedlemińska (od pp. Nawrotów do pp. Tomalków),                                               – wtorek, godz. 15.00: ul. Okrężna (od pp. Borutów do p. Raczkiewiczów),                                                               – środa, godz. 15.00: ul. Okrężna (od. pp. Czaczyków do pp. A.M. Biegańskich),                                                        – czwartek, godz. 15.00: ul. Okrężna (od. pp. Banaszaków do pp. D.M. Biegańskich),                                               – piątek, godz. 15.00: ul. Potarzycka (od pp. Zawodnych do pp. Głównych).
  3. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który zakończymy w sobotę świętem nawrócenia św. Pawła; prośmy z ufnością Boga o dar jedności i pokoju, którymi wyznawcy Chrystusa będą promieniować w świecie.
  4. W każdą sobotę, po wieczornej Eucharystii do godz. 20.00, zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy; w tym czasie okazja do spowiedzi św.
  5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Niedzielę Słowa Bożego. W tym dniu zbiórka przed kościołem na archidiecezjalną rozgłośnię Radio Emaus.
  6. Za tydzień składka remontowo-inwestycyjna.
  7. Zapraszamy do parafialnej kawiarenki, gdzie w niedzielę po mszy św. możemy spotkać się przy pysznej kawie oraz słodkim dodatku.
  8. Dziś w „Gościu Niedzielnym” o adoracji Najświętszego Sakramentu, która leczy z adoracji siebie, dlaczego potrzebna jest modlitwa o jedność chrześcijan i przepis na domowy chleb, w cenie 6 zł. W „Przewodniku Katolickim” sylwetka Chiary Lubich, która pokazała jak ocalić wiarę w czasach zamętu i przepis na tor bezowy, w cenie 6 zł. Na zbliżające się ferie nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”, a w nim plakat z Dawidem Kubackim i specjalny zeszyt z łamigłówkami i zagadkami.
  9. Nasza parafia posiada nowe konto w Banku Spółdzielczym, dane znajdziemy na stronie parafialnej. Poprzednie konto w najbliższych dniach zostanie zamknięte.
  10. Zapraszamy dzieci i młodzież do naszego parafialnego klubiku, we wtorek od godz. 16.00 do 19.00 i w czwartek od 19.00 do 20.30.
  11. Dziękuję za posprzątanie świątyni oraz za ofiary na kwiaty na ołtarz. W nowym tygodniu proszę o pomoc mieszkańców z ul. Okrężnej: (szczegóły w gablocie).
  12. Dziękuję za wszystkie złożone ofiary i życzliwą współpracę. Bóg zapłać!

ks. Dariusz Paterczyk – proboszcz