Zesłanie Ducha Świętego – 19 maja 2024 r.

1. Dziś, razem z dziećmi, które przyjęły Pana Jezusa, odprawimy nabożeństwo majowe o godz. 16.00, a do piątku będziemy przeżywali „biały tydzień”.
  2. W bieżącym tygodniu obchodzimy w liturgii:                                                                                                               – święto NMP Matki Kościoła, w poniedziałek;                                                                                                              – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego Kapłana, w czwartek;                                                                                  – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych, w piątek.
  3. Członków Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej zapraszam na spotkanie w poniedziałek po mszy św.
  4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 9.00 do 18.00.
  5. Kandydatów, którzy przystąpią 31 maja do bierzmowania zapraszam na przygotowanie liturgiczne, wraz ze świadkami, w piątek o godz. 19.00.
  6. Uroczystość Najświętszej Trójcy za tydzień. Suma odpustowa z procesją wokół świątyni w niedzielę o godzinie 12.00. Serdecznie proszę Parafian o godną obsługę procesji, a dziewczynki do sypania kwiatków.
  7. W przyszłą niedzielę składka remontowo-inwestycyjna.
  8. Procesja Bożego Ciała odbędzie się w bieżącym roku ul. Okrężną i Kościelną do świątyni, gdzie odbędzie się msza św. O przygotowanie ołtarzy proszę następujące rodziny:                                                                                  – I ołtarz – pp. Boguszyńskich,                                                                                                                                        – II ołtarz – pp. A. M. Biegańskich,                                                                                                                                 – III ołtarz – pp. Porażewskich,                                                                                                                                      – IV ołtarz – pp. Jankowskich. Proszę też o zaangażowanie i pomoc sąsiadów.
  9. Dziś w „Przewodniku Katolickim” jak Duch Święty działa w Kościele i jak się do Niego modlić, o Maryi jako Matce Kościoła i wspólnotach charyzmatycznych, w cenie 10 zł; „Mały Przewodnik Katolicki” o Dawidzie, który został królem, św. Stanisławie, biskupie i o paschale, w cenie 9 zł oraz „Misyjne drogi” o tym, jak misjonarze sprawują liturgię w różnych krajach świata, w cenie 7 zł.
  10. Zapraszam do wspólnego pielgrzymowania z dziećmi pierwszokomunijnymi w poniedziałek, 17 czerwca, na Jasną Górę i proszę chętnych o zapisanie na wyjazd.
  11. Dziękuję za posprzątanie świątyni i ofiary na kwiaty. W nowym tygo­dniu proszę o pomoc mieszkańców z ul. Szkolnej (szczegóły w gablocie).
  12. Serdecznie dziękuję za przygotowania do dzisiejszej uroczystości, wszystkie prace porządkowe i złożone ofiary oraz wszelką pomoc w pracach przy budowie kapliczki. Bóg zapłać!
  13. Ofiarę na cele kultu religijnego oraz podejmowane prace i potrzeby naszej wspólnoty można także wpłacić na konto parafii o numerze 86 8427 0009 0307 3339 2000 0001.

ks. Dariusz Paterczyk – proboszcz