VI niedziela zwykła – 11 lutego 2024 r.

1. W środę popielcową rozpoczniemy Wielki Post, msze z obrzędem posypania popiołem o godz. 9.00 i 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli jeden posiłek do syta i dwa lekkie.
  2. Na apel ks. abpa Stanisława Gądeckiego w całej Polsce odbędzie się w środę popielcową zbiórka ofiar na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie, które za pośrednictwem Caritas Polska zostaną przekazane na wsparcie najbardziej potrzebujących – seniorów, osób z niepełnosprawnością oraz rodzin, które straciły swój dom.
  3. Wielki Post to szczególny okazja, aby pogłębić więź ze Zbawcą, który przyjmuje krzyż, by odkupić nasze grzechy i dać nowe życie. W tym celu chcemy we wspólnocie Kościoła podjąć pokutę i zadbać o przemianę życia. Pomocą będą nabożeństwa pasyjne, na które zapraszam dorosłych, młodzież i dzieci:                                – Droga Krzyżowa – w piątek o godz. 18.00, po nabożeństwie msza święta;                                                              – Gorzkie Żale – w niedzielę o godz. 15.00.
  4. Wierni chrześcijanie na znak pokuty powstrzymują się od udziału w zabawach, jednocząc z Chrystusem, który wyrzekł się dla nas Boskiej chwały oraz znosił okrutne cierpienia z miłości do każdego z nas (por. Katechizm Kościoła Katolickiego nr 2043). Przykazanie obowiązuje we wszystkie dni Wielkiego Postu.
  5. W czwartek zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu od 9.00 do 18.00.
  6. W sobotę po wieczornej mszy do godz. 20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i okazja do spowiedzi świętej.
  7. Zachęcam Parafian do ofiary postu o chlebie i wodzie w kolejne dni Wielkiego Postu; chętnych proszę o zgłoszenie w zakrystii lub telefonicznie. Proponuję również złożenie jałmużny postnej na pomoc w rozbudowie klasztoru misjonarzy oblatów w Befasy na Madagaskarze, który ucierpiał z powodu pożaru. Będziemy ją zbierać do Wielkanocy i przekażemy jako dar naszej wspólnoty dla misjonarzy.
  8. Dziś w „Przewodniku Katolickim” o dotykającym nas cierpieniu, po co błogosławimy popiół i trzeźwości, potrzebnej na co dzień, w cenie 10 zł. W nowym „Małym Przewodniku Katolickim” o Mojżeszu, o spotkaniach Maryi z dziećmi z Fatimy oraz co się kryje w zakrystii, w cenie 9 zł.
  9. Dziękuję za posprzątanie świątyni i ofiary na kwiaty na ołtarz. W nowym tygo­dniu proszę o pomoc mieszkańców z ul. Okrężnej (szczegóły w gablocie).
  10. Po niespełna dwóch latach, wyprowadzili się nasi goście z Ukrainy. Dziękuję Parafianom, którzy okazywali w tym okresie różnoraką pomoc, za dary materialne i pomoc w przeprowadzce, ale przede wszystkim za życzliwość i okazywane serce, poświęcony czas oraz każdy gest, który sprawiał, że czuli się w naszej parafii dobrze i bezpiecznie.
  11. Serdecznie dziękuję za życzliwą współpracę dla dobra parafii, dary stołu, wspólną modlitwę i złożone ofiary. Składka remontowa wyniosła 2412,00 zł, zaś na klasztory klauzurowe 531,50 zł. Bóg zapłać!
  12. Ofiarę na cele kultu religijnego oraz podejmowane prace i potrzeby naszej wspólnoty można także wpłacić na konto parafii o numerze 86 8427 0009 0307 3339 2000 0001.

ks. Dariusz Paterczyk – proboszcz