Ogłoszenia parafialne – XIV niedziela zwykła
7 lipca 2019 r.

1. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy:
– wspomnienie św. Jana z Dukli, w poniedziałek,
– święto św. Benedykta opata, patrona Europy, w czwartek,
– wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, w piątek,
– wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta pustelników, w sobotę.
2. Dziś w godzinach wieczornych przybędą do naszej parafii pielgrzymi grupy 7 Poznańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Bardzo proszę życzliwych Parafian o serdeczną braterską gościnę, dach nad głową na nocleg i potrzebny posiłek.

3. Zapraszam Parafian na film „Matko, przyjdź do nas!”, który przedstawia historię Nawiedzenia polskich parafii i diecezji przez Matkę Bożą Częstochowską i opowiada, jak ta peregrynacja wpisuje się w codzienne życie Polaków, jak staje się rachunkiem sumienia Narodu i wpływa na jego odnowę moralną. Seans w salce parafialnej w środę o godz. 19.00.

4. Młodzież, która chce pomóc w przygotowaniu czuwania przed obrazem Matki Bożej, zapraszam na spotkanie w czwartek po mszy świętej.

5. Droga krzyżowa w piątek po wieczornej mszy św.

6. W sobotę, po wieczornej Eucharystii do godz. 20.00, adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy; w tym czasie także okazja do spowiedzi św.

7. W sobotę, 13 dnia miesiąca, procesja fatimska i wspólny różaniec o godz. 20.30.

8. Dziś w „Gościu Niedzielnym” relacja z „Paradiso”, czym była Unia Lubelska oraz dlaczego chrzcimy małe dzieci, w cenie 5 zł. W „Przewodniku Katolickim” o pierwszym czarnoskórym kapłanie w USA i kapłanach, którzy potrzebują modlitwy wiernych, w cenie 6 zł. Dla młodszych czytelników wakacyjne wydania „Małego Przewodnika Katolickiego” z ciekawymi filmami dla dzieci oraz „Małego Gościa Niedzielnego” z opaską na rękę. Polecamy także nowe wydanie „Dobrych Nowin”.

9. Dziś nasza kawiarenka nieczynna.

10. Dziś przed kościołem można jeszcze nabyć dekoracje na uroczystość nawiedzenia Matki Bożej. Są też specjalne pamiątki nawiedzenia: różańce w pudełeczku oraz magnesy. Można też obejrzeć i zamówić obrazek Matki Bożej Częstochowskiej z aktem zawierzenia wspólnoty parafialnej oraz mini puzzle.

11. Młodzież i dzieci zapraszamy do wspólnej zabawy w parafialnym klubiku, we wtorek od godz. 16.00 do 19.00 i czwartek od godz. 19.00 do 20.30.

12. Dziękuję za posprzątanie świątyni oraz ofiarowane kwiaty na ołtarz. W nowym tygodniu proszę o pomoc mieszkańców z ul. Jarocińskiej: Gabrielę Bazelak, Kamila Fornalczyka, Bronisława Kowańdego, Grzegorza Kulę.

13. Dziękuję za wszystkie złożone ofiary, oraz wszystkim pielgrzymującym do Borku za świadectwo wiary i wspólną radość. Bóg zapłać!

ks. Dariusz Paterczyk – proboszcz