Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne – V niedziela wielkanocna
19 maja 2019 r.

 

 1. Dziś trwa jeszcze akcja „Pieluszka dla maluszka”, która jest dopełnieniem poznańskiego „Marszu dla życia”.
 2. Nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele i święta zachęcam do wspólnej modlitwy w rodzinach, oraz zgodnie z polską tradycją, przy figurach lub krzyżach na terenie naszej parafii.
 3. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
  – św. Ritę z Cascii w środę,
  – NMP Wspomożycielkę Wiernych w piątek, jest to także dzień modlitw za Kościół w Chinach.
 4. Kandydatów do bierzmowania zapraszam na modlitwę i spotkanie w piątek.
 5. W każdą sobotę, po wieczornej Eucharystii do godz. 20.00, adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy; w tym czasie także okazja do spowiedzi św.
 6. Rekolekcje, które będą naszym przygotowaniem do ofiarowania Matce Bożej siebie i naszej wspólnoty parafialnej oraz kolejnym krokiem przygotowania do nawiedzenia Matki Bożej Częstochowskiej, rozpoczniemy w sobotę podczas mszy wieczornej. Plan w gablocie oraz na stronie parafialnej. W tajemnicę ofiarowania będzie nas wprowadzał ks. Piotr Pieprz, proboszcz z pobliskiej parafii w Panience.
 7. Za tydzień srebrny jubileusz kapłaństwa będzie obchodził ks. prob. Marian Kasperek z Chwałkowa Kościelnego oraz poprzedni proboszcz naszej parafii, ks. Jarosław Kaczmarek z Jabłonnej. Otoczmy jubilatów serdeczną modlitwą, a w intencji ks. Jarka odprawimy także w przyszłą niedzielę mszę św. o godz. 11.00.
 8. W przyszłą niedzielę składka na cele remontowe i inwestycyjne.
 9. Dziś w „Gościu Niedzielnym” przeczytamy po co Bogu człowiek, o dzieciach, które uczestniczą w zespołach folklorystycznych oraz zbliżających się wyborach do PE, w cenie 5 zł. W „Przewodniku Katolickim” o założycielu wspólnoty Arka, który odmienił życie osób z niepełnosprawnością intelektualną, Komunii św. dla nich, a także wywiad z biskupem porwanym przez islamistów, w cenie 6 zł. Dla młodszych czytelników majowy „Mały Przewodnik Katolicki” o przygotowaniu do nawiedzenia Matki Bożej.
 10. Zapraszamy do parafialnej kawiarenki, gdzie możemy spotkać się w przyjaznej i miłej atmosferze przy pysznej kawie oraz słodkim dodatku, po mszy świętej w sobotę i niedzielę.
 11. Młodzież i dzieci zapraszamy do wspólnej zabawy w parafialnym klubiku, we wtorek od godz. 16.00 do 19.00 i czwartek od godz. 19.00 do 20.30.
 12. Dziękuję za posprzątanie świątyni oraz ofiary na kwiaty na ołtarz. W nowym tygodniu proszę o pomoc mieszkańców z ul. Szkolnej: Grzegorza Ignasiaka, Łukasza Wojtkowiaka, Andrzeja Wieruszewskiego, Leszka Wieruszewskiego.
 13. Uczestników turnieju w tenisie stołowym zapraszam do kolejnej części rozgrywek.
 14. Dziękuję za wszystkie złożone ofiary, okazaną życzliwość i pomoc, a Parafianom, którzy pielgrzymowali do Torunia i Poznania za wspólnotę modlitwy i radości oraz chrześcijańskie świadectwo. Bóg zapłać!

ks. Dariusz Paterczyk – proboszcz