XXXII niedziela zwykła – 10 listopada 2019 r.

1. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy:
    – wspomnienie św. Marcina z Tours biskupa, w poniedziałek,
    – wspomnienie św. Jozafata biskupa, we wtorek,
    – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski, w środę.
  2. Dziś nasza kawiarenka nieczynna. Z okazji Święta Niepodległości zapraszamy przed kościołem na rogaliki domowego wypieku, przygotowane przez panie z Parafialnego Zespołu Caritas. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na kolejne działania Caritas.
  3. Jutro 101 rocznica odzyskania niepodległości. Msza św. w tym dniu tylko o godz. 9.00. Składka podczas mszy przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej. Bezpośrednio po mszy, w kościele, uczniowie klasy VI naszej SP przedstawią widowisko „Pisk białego orła”, na które serdecznie zapraszam w imieniu młodych artystów.
  4. Można jeszcze składać wymienianki jednorazowe do skarbony w kościele, będziemy modlić się za zmarłych w dni powszednie po wieczornej mszy. W zakrystii można złożyć także wymienianki roczne, będziemy modlić się za tych naszych zmarłych co niedzielę.
  5. W piątek na mszę św. i spotkanie zapraszam kandydatów do bierzmowania z kl. VII SP.
  6. W sobotę, po wieczornej Eucharystii do godz. 20.00, adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy; w tym czasie także okazja do spowiedzi św.
  7. W przyszłą niedzielę zbiórka przed kościołem na pomoc dla Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.
  8. Proszę o uregulowanie opłat komunalnych oraz prolongaty za groby na cmentarzu. Opłaty należy regulować z góry na rozpoczynający się już rok 2020, oraz zaległe za minione lata.
  9. Dziś w „Gościu Niedzielnym” o ludziach, którym zawdzięczamy niepodległość i kształt naszej Ojczyzny, rozmowa z o. Leonem Knabitem o skutecznym leku na lęk i o mało znanym św. Jozafacie Kuncewiczu, w cenie 6 zł. W „Przewodniku Katolickim” rozmowa z prymasem Polski, o tym, czym naprawdę żyje Kościół w Polsce, a także o współczesnym patriotyzmie, w cenie 6 zł. Dla młodszych nowy „Mały Gość Niedzielny” i nowy „Mały Przewodnik Katolicki”.
  10. Dzieci i młodzież zapraszamy do parafialnego klubiku, we wtorek od godz. 16.00 do 19.00 i w czwartek od 19.00 do 20.30.
  11. Dziękuję za posprzątanie świątyni oraz ofiarowane kwiaty na ołtarz. W nowym tygodniu proszę o pomoc mieszkańców z ul. Koźmińskiej: (szczegóły w gablocie).
  12. Dziękuję za wszystkie złożone ofiary, dary stołu i życzliwą pomoc w pracach na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Bóg zapłać!

ks. Dariusz Paterczyk – proboszcz