XXIX niedziela zwykła – 17 października 2021 r.

1. W bieżącym tygodniu w liturgii przeżywamy:
    – święto św. Łukasza ewangelisty w poniedziałek, jest to także Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia,
    – wspomnienie św. Jana Kantego w środę,
    – wspomnienie św. Jana Pawła II w piątek.
  2. Nabożeństwo różańcowe od poniedziałku do soboty o godz. 18.00, bezpośrednio po nabożeństwie msza św. Zapraszam do wspólnej modlitwy dorosłych, młodzież i dzieci. Udział w nabożeństwie w świątyni, pobożne rozważanie różańcowych tajemnic, pozwala nam także zyskać każdego dnia odpust zupełny, po spełnieniu zwyczajnych warunków. Zachęcam, aby w niedzielę odmówić różaniec w domu, we wspólnocie rodzinnej.
  3. Do wspólnego prowadzenia modlitwy różańcowej zapraszam:
    – uczniów z kl. IV SP – w środę;
    – kandydatów do bierzmowania z kl. I szkół PP w piątek, po mszy spotkanie w salce.
  4. W sobotę po mszy wieczornej zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20.00, w tym czasie także okazja do spowiedzi św.
  5. W przyszłą niedzielę Światowa Niedziela Misyjna, w tym dniu składka przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne.
  6. Dziś w „Gościu Niedzielnym”o świętych nauczycielach, 50 rocznicy beatyfikacji o. Maksymiliana Kolbego, uroczystości Wszystkich Świętych, po której zostają tony śmieci oraz Irańczyku, który z islamu nawrócił się na katolicyzm. W „Przewodniku Katolickim” czemu służy powtarzanie słów w modlitwie różańcowej, o dojrzewaniu ks. Jerzego Popiełuszki do świętości oraz zastanowienie czy rodzice doczekają się wnuków.Tygodniki w cenie 6 zł. Dla młodszych nowy „Mały Gość Niedzielny”, a w nim jak spełnić prośbę Maryi przez nabożeństwo pierwszych sobót, jak wygląda życie niewidomych dzieci w Laskach i praca żołnierzy Straży Granicznej i nowy „Mały Przewodnik Katolicki” o bł. Elżbiecie Czackiej, drugim przykazaniu bożym i łamigłówka zapisana alfabetem dla niewidomych.
  7. Dziękuję za posprzątanie świątyni i ofiarowane kwiaty na ołtarz. W nowym tygodniu proszę o pomoc mieszkańców z ul. Koźmińskiej (szczegóły w gablocie).
  8. Dziękuję za wspólną modlitwę, życzliwą współpracę oraz złożone ofiary. Na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy 312,50 zł. Bóg zapłać!
  9. Ofiarę na cele kultu religijnego oraz podejmowane prace i potrzeby naszej wspólnoty można także wpłacić na konto parafii o numerze 86 8427 0009 0307 3339 2000 0001.

ks. Dariusz Paterczyk – proboszcz