V niedziela wielkopostna – 17 marca 2024 r.

1. Rozpoczynamy dziś drugą część Wielkiego Postu, po okresie pokuty i nawrócenia, związaną ściśle z rozważaniem zbawczej Męki Pana Jezusa.
  2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.00.
  3. We wtorek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.
  4. W czwartek zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu od 9.00 do 18.00.
  5. Kandydatów do bierzmowania z kl. VII zapraszam na mszę i spotkanie w czwartek.
  6. Droga krzyżowa dla uczniów SP w piątek o godz. 16.00. Po modlitwie zapraszamy dzieci i młodzież na warsztaty plastyczne w Domu Parafialnym.
  7. Droga krzyżowa dla dorosłych i młodzieży w piątek o godz. 18.00, po nabożeństwie msza święta.
  8. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy po mszy wieczornej do godz. 20.00; w tym czasie także okazja do spowiedzi świętej.
  9. Za tydzień niedziela Męki Pańskiej. Podczas każdej mszy poświęcenie palm na placu przed kościołem i procesja do świątyni. Palmy, przygotowane przez naszych ministrantów, będzie można otrzymać przed mszą, składając dobrowolną ofiarę.
  10. W niedzielę palmową wyruszymy na Drogę Krzyżową o godz. 18.00, ul. Potarzycką od pp. Jędrzejaków do centrum wsi, a zakończymy modlitwę na placu przy bloku. Zapraszam do modlitwy o pokój w naszej Ojczyźnie i świecie, odnowienie Kościoła oraz parafialnej wspólnoty i godne świętowanie Wielkanocy.
  11. Dodatkowa okazja do spowiedzi przed świętami z pomocą kapłanów naszego dekanatu będzie w Wielki Poniedziałek.
  12. Paschaliki wielkanocne można otrzymać w zakrystii, składając ofiarę na dzieło Caritas. Koszt świecy to 14 zł.
  13. Zachęcam Parafian do ofiary postu o chlebie i wodzie w kolejne dni Wielkiego Postu; chętnych proszę o zgłoszenie w zakrystii lub telefonicznie.
  14. Jałmużnę postną na pomoc w rozbudowie klasztoru misjonarzy oblatów w Befasy na Madagaskarze proszę składać do skarbonki obok figury św. Antoniego.
  15. Wierni chrześcijanie na znak pokuty powstrzymują się od udziału w zabawach, jednocząc z Chrystusem, który wyrzekł się dla nas Boskiej chwały oraz znosił okrutne cierpienia z miłości do każdego z nas (por. Katechizm Kościoła Katolickiego nr 2043). Przykazanie obowiązuje we wszystkie dni Wielkiego Postu.
  16. W Wielkim Poście składamy na prośbę ks. Arcybiskupa daninę diecezjalną, wg wymogów V przykazania kościelnego, na utrzymanie instytucji diecezjalnych,. Danina od każdego parafianina wynosi 2,65 zł rocznie; proszę składać ją do skarbony w kopertach, które każda rodzina otrzymała podczas kolędy.
  17. Dziś w „Przewodniku Katolickim” o św. Józefie, który jest wzorem męskiej duchowości, Stanisławie Leszczyńskiej, położnej, która przyjmowała porody w Auschwitz oraz jałmużnie i ubóstwie, w cenie 10 zł. W „Małym Przewodniku Katolickim” jak dobrze przeżywać Wielki Post, o Samsonie, konfesjonale i rozmowa ze św. Józefem, w cenie 9 zł. Dwumiesięcznik „Misyjne drogi” o prześladowaniach i męczeństwie chrześcijan, a szczególnie misjonarzy, w świecie, w cenie 7 zł.
  18. Dziękuję za posprzątanie świątyni i ofiary na kwiaty na ołtarz. W nowym tygo­dniu proszę o pomoc mieszkańców z ul. Potarzyckiej (szczegóły w gablocie).
  19. Bardzo dziękuję za wspólną modlitwę, życzliwą pomoc, prace przy zieleni wokół świątyni i wszystkie ofiary oraz 31 rodzinom za złożoną daninę. Bóg zapłać!
  20. Ofiarę na cele kultu religijnego oraz podejmowane prace i potrzeby naszej wspólnoty można także wpłacić na konto parafii o numerze 86 8427 0009 0307 3339 2000 0001.

ks. Dariusz Paterczyk – proboszcz