I niedziela adwentowa – 27 listopada 2022 r.

1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy” i okres adwentu, który jest radosnym czasem przygotowania na ostateczne przyjście Zbawiciela, a następnie do świętowania Bożego Narodzenia.
  2. W bieżącym tygodniu przeżywamy w liturgii:
    – święto św. Andrzeja apostoła w środę,
    – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego w sobotę.
  3. Roraty, od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, będziemy przeżywali ze św. Joachimem, dziadkiem Pana Jezusa, który pomoże nam lepiej poznać bohaterów historii zbawienia, o jakich mówi nam Pismo Święte. Zapraszam do wspólnego czuwania dzieci, młodzież i dorosłych. W I sobotę miesiąca msza roratnia „bez prądu” o godz. 7.00, po niej adoracja i rozważanie tajemnicy różańcowej; proszę o przyniesienie świec i lampionów.
  4. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych od godz. 10.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej od godz. 17.00.
  5. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy w sobotę po wieczornej mszy do godz. 20.00. Wtym czasie również okazja do spowiedzi świętej.
  6. Za tydzień zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  7. Poświęcone opłatki i świece Caritas możemy otrzymać po mszy w zakrystii. Duża świeca 20,00 zł, mała 10,00 zł, składając ofiarę wspomagamy potrzebujące dzieci. Zachęcam także do adwentowej akcji Caritas „Tytka charytatywna”, aby wspomóc szczególnie osoby starsze i samotne, przygotowując trwałe produkty żywnościowe i artykuły chemiczne dla konkretnej rodziny lub osoby w potrzebie, można dołączyć kartkę z życzeniami. Przygotowane tytki proszę dostarczyć do 15 grudnia. Pamiętajmy również o naszych gościach z Ukrainy.
  8. Dziś w „Gościu Niedzielnym” o tym, kto chce zakazać spowiedzi dzieci, jak kształtować cnotę wytrwałości i jako dodatek kalendarz ścienny z obrazami polskich świętych, w cenie 8 zł. W „Przewodniku Katolickim” o Kościele, którego nie wymyślili ludzie, Eucharystii jednoczącej wiernych w jedno Ciało i jako dodatek modlitewnik na grudzień, w cenie 9,50 zł. Dla młodszych nowy „Mały Gość Niedzielny” z adwentową zdrapką i zadaniami na naszą drogę za Światłem za 5 zł.
  9. Dziękuję za posprzątanie świątyni i ofiarowane kwiaty na ołtarz. W nowym tygodniu proszę o pomoc mieszkańców z ul. Koźmińskiej (szczegóły w gablocie).
  10. Dziękuję za wspólną modlitwę, szczególnie za udział w dorocznej adoracji, pomoc w pracach porządkowych, warsztaty plastyczne i przygotowanie dekoracji adwentowej oraz złożone ofiary. Bóg zapłać!
  11. Ofiarę na cele kultu religijnego oraz podejmowane prace i potrzeby naszej wspólnoty można także wpłacić na konto parafii o numerze 86 8427 0009 0307 3339 2000 0001.

ks. Dariusz Paterczyk – proboszcz