II niedziela wielkopostna – 17 marca 2019 r.

1. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na Misyjne Dzieło Pomocy „Ad gentes”.
  2. Dziękuję Parafianom, którzy gorliwie uczestniczyli w rekolekcjach, za wspólnotę modlitwy, podjęte wyrzeczenia, cierpliwe zasłuchanie w Boży głos, a także za wszystkie ofiary, złożone by wspierać Zgromadzenie Księży Sercanów.
  3. We wtorek obchodzimy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Zapraszam szczególnie do modlitwy mężczyzn zakochanych w swoich oblubienicach i zatroskanych o dobro swoich rodzin.
  4. Zapraszam dorosłych, młodzież i dzieci do udziału w nabożeństwach pasyjnych:
    – Droga Krzyżowa – w piątek o godz. 18.00, po nabożeństwie msza święta;
    – Gorzkie Żale – w niedzielę o godz. 15.00 (z kazaniem pasyjnym).
  5. W Wielkim Poście składamy zgodnie z wytycznymi ks. Arcybiskupa daninę diecezjalną, angażując się w utrzymanie naszych instytucji diecezjalnych i spełniając też wymogi V przykazania kościelnego. Danina od każdego parafianina wynosi rocznie 2,20 zł, proszę składać ją do skarbony w kopertach, które każda rodzina otrzymała podczas kolędy. Dziękuję za złożoną w minionym tygodniu daninę 2 rodzinom.
  6. W każdą sobotę, po wieczornej Eucharystii do godz. 20.00, adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy; w tym czasie okazja do spowiedzi św.
  7. Zapraszam na pielgrzymkę do Torunia i Inowrocławia w dniach 11-12 maja (sobota i niedziela). W programie wizyta w muzeum bł. ks. J. Popiełuszki w Górsku, sanktuarium NMP i św. Jana Pawła II oraz starówka w Toruniu, Kalwaria Pakoska oraz park zdrojowy w Inowrocławiu. Koszt 200 zł/os. (w cenie: przejazd autokarem, ubezpieczenie, przewodnika i bilety wstępu, nocleg oraz obiadokolacja i śniadanie). Zapisy w zakrystii lub Biurze Parafialnym do końca marca.
  8. Zapraszam także na wspólny wyjazd do Poznania na uroczystość powitania kopii Ikony Jasnogórskiej i rozpoczęcie jej peregrynacji w naszej archidiecezji w sobotę, 18 maja. Koszt 18 zł/os. Zapisy w zakrystii lub Biurze Parafialnym.
  9. Dziś w „Gościu Niedzielnym” o nowoczesnych formach jałmużny i wielkopostny cykl „Droga Krzyża” o znoszeniu fałszywych oskarżeń i niesprawiedliwego osądzania, w cenie 5 zł. W „Przewodniku Katolickim” o cenie i wartości celibatu oraz sile i duchowości św. Rity, w cenie 6 zł. Dla młodszych czytelników „Mały Przewodnik Katolicki” oraz nowy „Mały Gość Niedzielny” na kwiecień z naklejkami do wielkopostnego kalendarza oraz prawdziwymi zdjęciami Pana Jezusa.
  10. Dzieci i młodzież zapraszamy do parafialnego klubiku we wtorek od 16.00 do 19.00 i czwartek od 19.00 do 20.30.
  11. Zapraszamy do parafialnej kawiarenki, gdzie możemy spotkać się w przyjaznej i miłej atmosferze przy pysznej kawie oraz słodkim dodatku, po mszy świętej w sobotę i niedzielę.
  12. Na zbliżający się okres Wielkiego Postu polecam dla dorosłych i młodzieży „Pomocnik wielkopostny” w formie małego kalendarza, który może pomóc w owocnym przeżyciu tego ważnego czasu, w cenie 3,50 zł.
  13. Dziękuję za posprzątanie świątyni oraz za ofiary na kwiaty na ołtarz. W nowym tygodniu proszę o pomoc mieszkańców z ul. Szkolnej: Romana Dworzyńskiego, Pawła Michalaka, Jana Plackowskiego, Dariusza Szymczyszyna.
  14. Dziękuję za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie parafii, okazaną życzliwość i pomoc. Bóg zapłać!

ks. Dariusz Paterczyk – proboszcz