I niedziela adwentowa – 29 listopada 2020 r.

1. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy:
    – święto św. Andrzeja apostoła w poniedziałek,
    – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego w czwartek.
  2. Zgodnie z aktualnymi zarządzeniami w nabożeństwie czy adoracji mogą uczestniczyć w naszej świątyni jednocześnie nie więcej niż 10 osób. Pierwszeństwa proszę udzielić wiernym, którzy zamówili intencję mszalną oraz najbliższej rodzinie. Przy wejściu do świątyni proszę się rozejrzeć, czy możemy wejść do środka, zachowując zalecenia dotyczące bezpieczeństwa, także jeśli chodzi o zajmowanie miejsc z zachowaniem odpowiedniej odległości od siebie.
  3. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy” oraz adwent, który w pierwszej części jest radosnym czasem przygotowania na ostateczne przyjście Zbawiciela, zaś od 17 grudnia do świętowania tajemnicy Bożego Narodzenia.
  4. Od poniedziałku do piątku dodatkowa adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spotkania z Bogiem w świątyni i przystąpienia do spowiedzi oraz Komunii świętej od godz. 17.00, w sobotę po wieczornej Eucharystii do godz. 20.00.
  5. W tym tygodniu I piątek miesiąca, odwiedziny chorych odbędą się w późniejszym terminie przed świętami.
  6. W I sobotę msza roratnia „bez prądu” o godz. 7.00, po niej adoracja i rozważanie tajemnicy różańcowej; proszę o przyniesienie świec i lampionów.
  7. W przyszłą niedzielę zbiórka przed kościołem na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  8. Pobłogosławione opłatki i świece Caritas możemy otrzymać po mszy w zakrystii. Ofiara za dużą świecę 15,50 zł, za małą 7 zł, wspomagamy w ten sposób dzieci z ubogich rodzin.
  9. Zachęcam także do łączenia się w akcję Caritas „Tytka charytatywna”, aby wspomóc szczególnie osoby starsze i samotne, przygotowując trwałe produkty żywnościowe i artykuły chemiczne dla konkretnej osoby lub kogoś w potrzebie, można dołączyć kartkę z życzeniami. Tytki proszę przygotować do 11 grudnia.
  10. W zakrystii po mszy św. od poniedziałku do piątku można składać wymienianki roczne za zmarłych. Można też rezerwować msze św. na nowy rok.
  11. Dziś w „Gościu Niedzielnym” adwentowy cykl „Objawiło się życie”, rozmowa z o. Jackiem Salijem o agresji wobec Kościoła i odchodzeniu od wiary, a jako dodatek kalendarz ścienny z pięknymi wizerunkami świętych na każdy miesiąc. W „Przewodniku Katolickim” adwentowe rekolekcje z Benedyktem XVI i o liście biskupów do państw UE, a jako dodatek modlitewnik na grudzień. Dla młodszych nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” na adwent, a w nim o przeżywaniu Mszy świętej oraz płyta z piosenkami, które pomogą zrozumieć i przeżywać Eucharystię. Prasa także w internecie: www.przewodnik-katolicki.pl oraz www.gosc.pl.
  12. Dziękuję za posprzątanie świątyni oraz ofiary na kwiaty na ołtarz. W nowym tygodniu proszę o pomoc mieszkańców z ul. Koźmińskiej i Polnej: (szczegóły w gablocie).
  13. Kawiarenka parafialna jest nieczynna.
  14. W ostatnim czasie zostały wprawione nowe okna w kuchni w Domu Parafialnym oraz odrestaurowane figurki do żłóbka na Boże Narodzenie, koszt tych prac wyniósł 4 000,00 zł. Przekazaliśmy również do renowacji konserwatorskiej sześć zabytkowych figur świętych i aniołów z prezbiterium naszej świątyni, szacowany koszt tych prac wyniesie ok. 55 000,00 zł. Dziękuję wszystkim Parafianom, którzy w tym trudnym dla wszystkich czasie wspierają swoimi ofiarami utrzymanie świątyni i życie wspólnoty parafialnej, także za jedną wpłatę na konto i dary stołu. Bóg zapłać! Ofiary na potrzeby naszej wspólnoty można również wpłacać na konto parafialne o numerze 86 8427 0009 0307 3339 2000 0001.

ks. Dariusz Paterczyk – proboszcz