XVII niedziela zwykła – 25 lipca 2021 r.

1. W bieżącym tygodniu w liturgii przeżywamy:
    – wspomnienie św. Joachima i Anny, w poniedziałek,
    – wspomnienie św. Marty, w czwartek,
    – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, w sobotę.
  2. Dziś błogosławimy kierowców i ich pojazdy. Ofiary złożone przy tej okazji zostaną przekazane na zakup środków transportu dla misjonarzy.
  3. W sobotę, po wieczornej Eucharystii, adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20.00; w tym czasie także okazja do spowiedzi św.
  4. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek przed kościołem na pomoc dla poszkodowanych w nawałnicach w Europie.
  5. Zapraszam na wakacyjną pielgrzymkę dla Parafian w dniach od 16 do 20 sierpnia (od poniedziałku do piątku). Szczegółowy program w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii. Koszt wyjazdu to 890 zł plus 151 zł na bilety wstępu. Cena obejmuje transport, opiekę pilota i przewodników, 4 noclegi, 4 śniadania i obiadokolacje, ubezpieczenie NNW. Zapraszam do wspólnego pielgrzymowania także krewnych, przyjaciół, chętnych z innych parafii.
  6. Dziś w „Gościu Niedzielnym” o świętych Annie i Joachimie, patronach Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych, zaproszenie do duchowego przygotowania do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia i św. Kindze oraz jej klasztorze w Starym Sączu. W „Przewodniku Katolickim” rozmowa z kard. Mario Grechem o drodze synodalnej w Kościele, abp Grzegorz Ryś o orędziu chrześcijańskim przeciw przemocy, przeczytamy teżoraz problemie handlu w niedziele i grzechach kierowców. Tygodniki w cenie 6 zł. Dla młodszych czytelników wakacyjny „Mały Przewodnik Katolicki” o św. Krzysztofie i podróżnikach, z książeczką „Puk! Puk! To serce” – o uczynkach miłosierdzia, w cenie 8,90 zł. Prasa także w internecie: www.przewodnik-katolicki.pl oraz www.gosc.pl
  7. Dziękuję za posprzątanie świątyni oraz ofiary na kwiaty na ołtarz. W nowym tygodniu proszę o pomoc mieszkańców z ul. Jarocińskiej (szczegóły w gablocie).
  8. Dziękuję Parafianom za złożone ofiary i wszelkie dobro, uczynione na Bożą chwałę oraz trzem panom, którzy pomagali w oczyszczeniu muru wokół świątyni. Nadal proszę o pomoc w tych pracach, w najbliższą środę od godz. 10.00. Bóg zapłać!
  9. Ofiarę na cele kultu religijnego oraz podejmowane prace i potrzeby naszej wspólnoty można także wpłacić na konto parafii o numerze 86 8427 0009 0307 3339 2000 0001.

ks. Dariusz Paterczyk – proboszcz