VI niedziela wielkanocna – 9 maja 2021 r.

1. W bieżącym tygodniu obchodzimy w liturgii:
    – wspomnienie NMP Fatimskiej i 40 rocznicę ocalenia św. Jana Pawła II, w czwartek,
    – święto św. Macieja, apostoła, w piątek.
  2. Msze św. w niedzielę i dni powszednie według stałego porządku. W każdym nabożeństwie czy adoracji może uczestniczyć jednocześnie nie więcej niż 10 osób. Pierwszeństwa proszę udzielić wiernym, którzy zamówili intencję mszalną oraz najbliższej rodzinie. Przy wejściu do świątyni proszę się rozejrzeć, czy możemy wejść do środka, zachowując zalecenia dotyczące bezpieczeństwa, także jeśli chodzi o zajmowanie miejsc z zachowaniem odpowiedniej odległości od siebie. Można w tym okresie korzystać z dyspensy ks. Arcybiskupa, uczestnicząc we mszy w domach dzięki transmisjom w radio, telewizji i internecie, i przyjmując Komunię św. duchowo. Dyspensa obowiązuje dla wszystkich wiernych do odwołania.
  3. Od poniedziałku do piątku adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej od godz. 17.30, o 18.00 możliwość przyjęcia Komunii świętej, następnie nabożeństwo majowe i msza święta.
  4. Od środy do piątku będziemy się modlić o dobre urodzaje. O godzinie 20.00 zapraszam na nabożeństwo:
    – w środę przy figurze Matki Bożej na ul. Okrężnej,
    – w czwartek w świątyni wraz z różańcem i procesją fatimską,
    – w piątek przy krzyżu za cmentarzem, przy drodze do Parzęczewa.
  5. Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa będziemy obchodzić za tydzień.
  6. Dziś w „Gościu Niedzielnym” o seniorach, którzy są bogactwem Kościoła, świadectwo przestępcy, któremu Bóg wyczyścił kartotekę oraz obrazek z aktualnym tekstem litanii loretańskiej. W „Przewodniku Katolickim” rozmowa z papieżem Franciszkiem o moralności, przeczytamy też o szkolnym wychowaniu do wartości oraz sposobach manipulowania społeczeństwem, by promować aborcję. Czasopisma w cenie 6 zł. Dla młodszych nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”, w którym znajdziemy piękny obraz św. Józefa, a przeczytamy o starożytnym mieście Efez i pierwszej Polce, która zdobyła olimpijskie złoto, a w „Małym Przewodniku Katolickim” o św. Florianie i o nadziei. Prasa także w internecie: www.przewodnik-katolicki.pl oraz www.gosc.pl
  7. Dziękuję za posprzątanie świątyni oraz ofiary na kwiaty na ołtarz. W nowym tygodniu proszę o pomoc mieszkańców z ul. Szkolnej: (szczegóły w gablocie).
  8. Dziękuję Parafianom za wszystkie złożone ofiary, wspólną modlitwę oraz pomoc w pielęgnacji naszego parku i otoczenia świątyni oraz trzem rodzinom za złożoną daninę. Za ostatnie prace konserwatorskie, czyli odnowienie sześciu figur oraz ołtarza soborowego, zapłaciliśmy 63 443,09 zł. Bóg zapłać!
  9. Ofiarę na cele kultu religijnego oraz podejmowane prace i potrzeby naszej wspólnoty można także wpłacić na konto parafii o numerze 86 8427 0009 0307 3339 2000 0001.

ks. Dariusz Paterczyk – proboszcz