XIII niedziela zwykła – 26 czerwca 2022 r.

1. W nowym tygodniu przeżywamy w liturgii:
    – wspomnienie św. Ireneusza z Lyonu, biskupa i męczennika, we wtorek,
    – uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła, w środę (w tym dniu składka podczas mszy na potrzeby Stolicy Świętej).
  2. Pielgrzymka do Gniezna i Biskupina wyruszy w poniedziałek o godz. 7.00, zbiórka przed świątynią.
  3. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa od wtorku do czwartku o godz. 18.00, po nim msza święta.
  4. Odwiedziny chorych w domach w pierwszy piątek miesiąca od godz. 10.00.
  5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych i absolwentów SP w piątek o godz. 16.00 w salce parafialnej.
  6. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej w pierwszy piątek miesiąca od godz. 17.00.
  7. W pierwszą sobotę msza wynagradzająca ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 9.00 i rozważanie kolejnej tajemnicy różańcowej.
  8. Zapraszam Parafian na XI Pielgrzymkę Rowerową do Borku Wlkp. w sobotę, 2 lipca. Zbiórka przed kościołem o godz. 9.30, suma odpustowa o godz. 12.00. Na pielgrzymkę ubierzmy nasze koszulki z logo Noskowa.
  9. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, po wieczornej Eucharystii do godz. 20.00, w tym czasie także okazja do spowiedzi św.
  10. Zapraszam na historyczne widowisko plenerowe „Orzeł i Krzyż” w Murowanej Goślinie, wyjazd w piątek, 15 lipca o godz. 19.15. Zapisy w zakrystii i Biurze Parafialnym, koszt ok. 100 zł, uzależniony od liczby uczestników.
  11. Zapraszam na wakacyjną pielgrzymkę w dniach od 1 do 4 sierpnia (od poniedziałku do czwartku) do Warszawy. W programie m. in. zwiedzanie pałacu w Wilanowie, Zamku Królewskiego, Starówki i Łazienek, wizyta na Stadionie Narodowym, w Muzeum Powstania Warszawskiego, więzieniu na Rakowieckiej, msze w Świątyni Opatrzności Bożej, Archikatedrze i sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz Żelazowa Wola i Niepokalanów. Przewidywany koszt to ok. tysiąc złotych od osoby (w cenie przejazd, noclegi i wyżywienie, ubezpieczenie i obsługa przewodnicka oraz bilety wstępu). Zapisy w Biurze Parafialnym, wraz z zaliczką 200 zł./os.
  12. Dziś w „Gościu Niedzielnym” o przekazywaniu wiary w rodzinie oraz miejscach , które warto odwiedzić podczas wakacji: planetarium w Chorzowie, Czechach wschodnich i Istebnej w wakacyjnym cyklu „Smaczna Polska”, w cenie 8 zł. W „Przewodniku Katolickim” jak wzmacniać małżeńską relację w codzienności, o św. Filipie Neri oraz jako dodatek modlitewnik na lipiec, w cenie 9,50 zł. Dla młodszych wakacyjne wydania „Małego Gościa Niedzielnego” w cenie 5 zł i „Małego Przewodnika Katolickiego” w cenie 14,90 zł. Dziś także specjalne wydanie „Gość Extra” o cudach eucharystycznych, w cenie 12 zł oraz historyczny dodatek „Przewodnik. Historia” o wydarzeniach i bohaterach Poznańskiego Czerwca 1956, w cenie 7 zł.
  13. Poznańska Piesza Pielgrzymka wyruszy w tym roku jak dawniej, a więc pielgrzymi dotrą do nas na nocleg w czwartek, 7 lipca, ok. 19.30. Bardzo proszę wszystkie rodziny, które planują ugościć pielgrzymów w domach o zgłoszenie w zakrystii lub Biurze Parafialnym (także jeżeli ktoś przyjmuje stałe zaprzyjaźnione osoby), abyśmy wiedzieli ile mamy miejsc noclegowych i by nikt nie czekał na przyjęcie.
  14. Dziękuję za posprzątanie świątyni oraz ofiarowane kwiaty na ołtarz. W nowym tygodniu proszę o pomoc mieszkańców z ul. Szkolnej: (szczegóły w gablocie).
  15. Dziękuję za wspólną modlitwę, złożone ofiary, wspólne przeżywanie oktawy Bożego Ciała i każdą pomoc w pracach dla dobra naszej wspólnoty. Bóg zapłać!
  16. Ofiarę na cele kultu religijnego oraz podejmowane prace i potrzeby naszej wspólnoty można także wpłacić na konto parafii o numerze 86 8427 0009 0307 3339 2000 0001.

ks. Dariusz Paterczyk – proboszcz