XXV niedziela zwykła – 20 września 2020 r.

1. Zbiórka dla chrześcijan w Ziemi Świętej wyniosła 75,00 zł. Bóg zapłać!
  2. Dziś zbiórka przed kościołem na KUL, WT UAM i szkoły katolickie w naszej archidiecezji.
  3. W bieżącym tygodniu przeżywamy w liturgii:
    – święto św. Mateusza apostoła w poniedziałek,
    – wspomnienie św. ojca Pio z Pietrelciny w środę.
  4. Rodziców dzieci kl. II SP zapraszam na mszę i spotkanie w środę.
  5. Kandydatów do bierzmowania z kl. VIII SP zapraszam na mszę i spotkanie w piątek.
  6. Zapraszam chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona służby liturgicznej na spotkanie, wraz z rodzicami, w sobotę o godz. 10.00 w kościele.
  7. W sobotę po mszy wieczornej zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20.00, w tym czasie także okazja do spowiedzi św.
  8. Odpust ku czci św. Michała Archanioła w Chwałkowie Kościelnym w przyszłą niedzielę, suma o godz. 12.00.
  9. W przyszłą niedzielę składka remontowo-inwestycyjna.
  10. Trwa zbiórka elektrośmieci, czyli kompletnych urządzeń zasilanych energią elektryczną. Środki uzyskane w ten sposób wspomogą dalszą działalność Caritasu. Niepotrzebne bądź zużyte urządzenia proszę składać na placu za Domem Parafialnym, aby nie zalegały przed świątynią i nie blokowały miejsc parkingowych.
  11. Dziś w „Gościu Niedzielnym” o prawdziwym obliczu Chrystusa, wolności słowa i odpowiedzialności za słowo oraz powrocie do Eucharystii po trudnych doświadczeniach związanych z pandemią. W „Przewodniku Katolickim” o tym, jak ocalić modlitwę, rozmowa z abp lwowskim Mirosławem Mokrzyckim i jak katolicy powinni dbać o środowisko. Dla młodszych nowy„Mały Gość Niedzielny”, a w nim o uczniach w Syrii, o pszczołach i sportowcu, który przed stu laty był idolem Polaków, i nowy „Mały Przewodnik Katolicki” o św. Stanisławie Kostce. Czasopisma w cenie 6 zł. Dla młodszych nowy „Mały Gość Niedzielny”, a w nim o uczniach w Syrii, o pszczołach i sportowcu, który przed stu laty był idolem Polaków, w cenie 5 zł. Prasa także w internecie: www.przewodnik-katolicki.pl oraz www.gosc.pl.
  12. Dziękuję za posprzątanie świątyni oraz ofiary na kwiaty na ołtarz. W nowym tygodniu proszę o pomoc mieszkańców z ul. Koźmińskiej: (szczegóły w gablocie).
  13. Zapraszamy do parafialnej kawiarenki na spotkanie przy kawie i słodkim dodatku, przygotowanym przez dziewczęta z parafialnego Caritasu, po mszy w niedzielę.
  14. Dziękuję za wszystkie złożone ofiary, dary stołu i wszelką pomoc w pracach na rzecz naszej wspólnoty. Bóg zapłać! Ofiary na potrzeby naszej wspólnoty można również wpłacać na konto parafialne o numerze 86 8427 0009 0307 3339 2000 0001.

ks. Dariusz Paterczyk – proboszcz