„Opatrunek na ratunek” – podsumowanie akcji

Powiększ obraz

W Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym, oprócz modlitwy za misje i misjonarzy na całym świecie, podjęliśmy starania, aby także w materialny sposób pomóc w różnorakich zadaniach, jakie spełniają. Pamiętając o gorliwej trosce o chorych i cierpiących, której przykład przez długie lata dawali poznańscy misjonarze, pani doktor Wanda Błeńska i ojciec Marian Żelazek SVD, włączyliśmy się jako wspólnota parafialna do akcji pomocy, zorganizowanej przez Fundację „Redemptoris Missio”.

Udało nam się zebrać następujące środki opatrunkowe:

 • 1 koc ratunkowy
 • 6 opakowań środków dezynfekujących
 • 200 igieł jednorazowych
 • 20 strzykawek jednorazowych
 • 1 zestaw do cewnikowania
 • 2 przyrządy do przetaczania płynów infuzyjnych
 • 35 opakowań plastrów różnych rodzajów
 • 20 opasek elastycznych różnych rozmiarów
 • 27 opakowań kompresów z gazy różnych rozmiarów
 • 23 opakowania gazy opatrunkowej
 • 101 opasek dzianych różnych rozmiarów
 • 7 opakowań waty opatrunkowej
 • 2 opakowania płatków kosmetycznych dla niemowląt
 • 2 paczki chusteczek higienicznych
 • 8 opakowań rękawiczek lateksowych różnych rozmiarów

Dodatkowo Parafianie ofiarowali 175,00 zł na cele statutowe fundacji. Wszystkim, którzy szczerą pomocą włączyli się w misyjne dzieło, składam serdeczne podziękowanie za dar serca i chętną odpowiedź na potrzeby cierpiących braci. Bóg zapłać!