Pielgrzymka na Świętą Górę w Gostyniu

Powiększ obraz

Od kilkunastu lat, w dniu 15 września, w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, odbywa się Archidiecezjalna Pielgrzymka Ludzi Chorych, Starszych i Niepełnosprawnych.

W tym dniu do Sanktuarium Matki Bożej na Świętej Górze w Gostyniu przybywa wielu pielgrzymów z całej archidiecezji. Wśród nich są seniorzy z domów opieki społecznej, uczniowie ze szkół specjalnych, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, a także parafialne pielgrzymki wraz ze swoimi duszpasterzami oraz osoby indywidualne. Z inicjatywy księdza proboszcza Dariusza Paterczyka z naszej parafii do Gostynia udało się ponad 20 osób.

Wspólna Msza św. pod przewodnictwem księdza biskupa Grzegorza Balcerka, a także nabożeństwo z błogosławieństwem lourdzkim stanowiły wielkie przeżycie duchowe dla pielgrzymujących. Na zakończenie tegorocznej pielgrzymki odbył się wspaniały koncert w wykonaniu Orkiestry Dętej z Grodziska Wlkp.