Piesza pielgrzymka do Goliny – 50-lecie koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej

Powiększ obraz

W najbliższą niedzielę, 23 sierpnia, odbędzie się główna uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Pocieszenia w Golinie. W ubiegłym roku pierwszy raz poszliśmy tam w parafialnej pielgrzymce. Aktualnie okazja jest szczególna, ponieważ przypada złoty jubileusz koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej. Z tym większą radością zapraszam do wspólnego pielgrzymowania do Maryi, aby zawierzyć Jej nasze życie, uprosić Bożą pomoc dla rodzin i uczniów na zbliżający się rok szkolny, a także modlić się o opiekę dla Ojczyzny i umocnienie wiary dla Polaków w trudnym czasie społecznych przemian.

Wyruszymy w niedzielę o godzinie 9.45, gromadzimy się na placu przed naszą świątynią. Uprzejmie proszę o zachowanie zasad bezpieczeństwa w drodze, a podczas mszy świętej i w sytuacjach tego wymagających zasłanianie ust i nosa.

ks. Proboszcz