Pomoc dla Ukrainy i modlitwa o pokój

Powiększ obraz

Już kilkanaście dni temu Pasterze Kościoła w Polsce wezwali nas do wytężonej modlitwy o pokój. Nie ustawajmy, by w obecnej sytuacji wojny, która wybuchła za granicą naszej Ojczyzny, prosić każdego dnia miłosiernego Boga o potrzebną pomoc, szczególnie za tych, którzy bronią swego kraju przed okrutnym najeźdźcą, za cierpiących i wszystkich, którzy zginęli oraz uchodźców, przybywających również do Polski, z nadzieją na schronienie i pomoc.

W tych intencjach będziemy też modlić się wspólnie i gorąco proszę o udział w nabożeństwie od poniedziałku do środy o godz. 17.30, abyśmy wyprosili u Boga łaskę dla naszych bliźnich oraz potrzebną opiekę dla naszej Ojczyzny, parafii i wszystkich rodzin.

Aby w konkretny sposób pomóc uchodźcom, w najbliższą niedzielę oraz środę popielcową odbędzie się zbiórka Caritas, przed kościołem po każdej mszy świętej, a także darów materialnych, potrzebnych by przyjąć uchodźców w różnych ośrodkach naszej archidiecezji.

Zbieramy tylko nowe, następujące rzeczy:

  • koce
  • pościele
  • kołdry
  • poduszki
  • ręczniki
  • termosy/kubki termiczne
  • kosmetyki osobiste (szczoteczka do zębów, pasta do zębów, żel pod prysznic, szampon itp.)
  •  środki pomocy medycznej: opatrunki, bandaże itp.

Żywność:

  • Gotowe dania w słoikach, takie jak m.in.: gołąbki, pulpety, fasolka itp.
  • Produkty długoterminowe, takie jak: ryż, kasza, makaron

Dary można dostarczyć od poniedziałku do środy, przed nabożeństwem. Dziękuję za zrozumienie i każdy dar solidarności, którego Bóg nigdy nie zapomni!

ks. Proboszcz