Rewolucja pięknych ludzi – Ekstremalna Droga Krzyżowa 2021

Powiększ obraz

Zbliża się czas kolejnej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. To szczególny moment, który zachęca, by inaczej niż zwykle przeżyć spotkanie z Jezusem Zbawicielem. Wyruszyć w trudną drogę, by poruszyć serce, aby stało się zdolne przyjmować Bożą Miłość i naśladować Jezusa w miłowaniu Boga oraz swych bliźnich.

Wyzwaniem EDK jest przejście 40 km nocą, w samotności i skupieniu. Sam trud wędrówki wydaje się już wielki. Jednak nie chodzi o to, aby przejść trasę, ale o to, aby ją pokonać i stać się pięknym człowiekiem. Miarą EDK nie są kilometry, ale zmiana, która się dokona w człowieku.

Ekstremalna Droga Krzyżowa z Panienki do Gostynia odbędzie się 19.03.2021 r. Trasa sama w sobie nie jest trudna, jednak do pokonania jest 40 km.

Poniżej odnośnik do strony EDK, z propozycją trasy z Panienki do Gostynia, na której można znaleźć więcej informacji oraz się zapisać.

https://www.edk.org.pl/trasa-edk-5343

Jeżeli ktoś chciałby wyruszyć na nieco krótszą trasę, parafia w Panience przygotowała drogę 13 km, w formie pętli która rozpoczyna się i kończy przy kościele parafialnym. Zanim wyruszymy na którąkolwiek z tras, należy wziąć udział we Mszy świętej, która odbędzie się w świątyni w Panience o godz. 20.00.

http://parafia-panienka.pl/aktualnosci/parafialna-ekstremalna-droga-krzyzowa/

Zaproszenie do udziału możemy obejrzeć tutaj:

Pierwszy z odcinków, które przybliżają nam tę szczególną duchową inicjatywę tutaj:

Niech Pan, który za nas podjąć mękę i śmierć krzyżową, błogosławi Wam wszystkim w codziennej pracy nad sobą, byśmy doszli do zwycięstwa i zmartwychwstania w Chrystusie. Szczęść Boże!

ks. Proboszcz

(Foto z portalu niedziela.pl)