Świąteczne spotkanie w parafialnej wspólnocie

Powiększ obraz

Czas Bożego Narodzenia to szczególny okres, w którym chrześcijanie dzielą się radością z narodzenia Jezusa, zapowiedzianego przed wiekami Mesjasza. Czynimy to nie tylko w gronie rodziny, ale również wśród przyjaciół i sąsiadów, podczas różnych spotkań, gdy składamy bliźnim życzenia oraz dzielimy się opłatkiem, na znak wzajemnej życzliwości i jedności, której źródłem jest obecność Boga pośród nas i w naszych sercach. Warto postarać się o pielęgnowanie tej pięknej tradycji i przywrócić jej należne miejsce w czasie Bożego Narodzenia, nie zaś, jak to dzieje się coraz częściej, w Adwencie – gdy wpierw podejmiemy odpowiednie przygotowania do świąt, a następnie powitamy Zbawcę w naszych rodzinach w wigilijny wieczór, przeżyjemy radosną pasterkę i, klękając z pokorą przed Boskim Dzieciątkiem, napełnieni łaską, pójdziemy ogłaszać światu spełnienie Bożej obietnicy.

W niedzielę, 5 stycznia, odbyło się świąteczne spotkanie dla Parafian, przygotowane przez Panie i Dziewczęta z Parafialnego Zespołu Caritas. Po mszy świętej udaliśmy się do sali wiejskiej, gdzie złożyliśmy sobie nawzajem życzenia, dzieląc się opłatkiem. Następnie zasiedliśmy do pysznego posiłku, po którym przyszedł czas kolędowania. Śpiew tych pięknych pieśni na Boże Narodzenie to wspaniała tradycja, szczególnie w naszym kraju, gdzie powstało kilkaset radosnych i głębokich w treści kolęd. Dużą uciechą był śpiew dzieci z „Bożych nutek”, które z energią i entuzjazmem rozgrzały serca zgromadzonych. Następnie do wspólnego kolędowania zachęcili dorośli „Noskowiacy”, którzy wykonali najbardziej popularne pieśni na cześć Narodzonego Jezusa. Był też oczywiście czas na rozmowy w towarzystwie sąsiadów i przyjaciół, przy kawie i pysznych ciastach, upieczonych na święto przez życzliwe Gospodynie.

Spotkanie przyniosło wszystkim wiele radości i zadowolenia, za co szczególnie dziękujemy Paniom, które przygotowały salę i świąteczne dania, Dziewczynom, które pomagały w obsłudze gości oraz kolędującym zespołom. Oby następne spotkania były równie udane, zaś Parafian zachęcamy do udziału i budowania wspólnoty przy różnych okazjach, które przyniesie rozpoczęty rok 2020.