Tydzień Misyjny „Będziecie Moimi świadkami”

Rozpoczęliśmy we wczorajszą niedzielę kolejny Tydzień Misyjny.

Chcemy najpierw uwielbić Boga, który przed wiekami posłał swoich świadków na nasze ziemi, aby rozpalili ogień wiary Chrystusowej i przekazali nam Świętą Ewangelię, które są zadatkiem zbawienia i za to, że możemy w tej wierze budować przyszłość naszej Ojczyzny i Kościoła.

Tegorocznym mottem są słowa Jezusa „Będziecie Moimi świadkami”. To wezwanie skierowane do wszystkich, którzy stali się uczniami Chrystusa, powinno mieć odniesienie do postawy życia każdego z nas. Dlatego każdy kolejny dzień Tygodnia Misyjnego, w którym wspieramy misjonarzy we wszystkich krajach świata, ma odniesienie do poszczególnych stanów Kościoła oraz ich szczególnego powołania:

• poniedziałek: Rodziny – „Będziecie Moimi świadkami”,
  • wtorek: Dzieci – „Będziecie Moimi świadkami”,
  • środa: Księża i konsekrowani – „Będziecie Moimi świadkami”,
  • czwartek: Róże Żywego Różańca – „Będziecie Moimi świadkami”,
  • piątek: Chorzy i cierpiący – „Będziecie Moimi świadkami”,
  • sobota: Wolontariusze misyjni – „Będziecie Moimi świadkami”.

Zapraszam więc abyśmy głębiej wyrażali jedność wspólnoty Kościoła, w którym razem podejmujemy zadanie misji powierzonej przez Chrystusa w modlitwie oraz ofierze, jaką chcemy wspierać działalność misjonarzy w ich placówkach.

Zachęcam, abyśmy w zewnętrzny sposób podkreślili naszą więź z misjonarzami zewnętrznym znakiem jakiejś części naszej garderoby w kolorach, które oznaczają poszczególne kontynenty i regiony świata, a także wyrażone są kolorem koralików w różańcu misyjnym:

• poniedziałek: zielony – Afryka;
  • wtorek: czerwony – Ameryka;
  • środa: żółty – Azja;
  • czwartek: niebieski – Oceania;
  • piątek: biały – Europa.

TM_2022_plakat