Tydzień Misyjny „Będziecie Moimi świadkami”

Powiększ obraz

Rozpoczęliśmy we wczorajszą niedzielę kolejny Tydzień Misyjny.

Chcemy najpierw uwielbić Boga, który przed wiekami posłał swoich świadków na nasze ziemi, aby rozpalili ogień wiary Chrystusowej i przekazali nam Świętą Ewangelię, które są zadatkiem zbawienia i za to, że możemy w tej wierze budować przyszłość naszej Ojczyzny i Kościoła.

Tegorocznym mottem są słowa Jezusa „Będziecie Moimi świadkami”. To wezwanie skierowane do wszystkich, którzy stali się uczniami Chrystusa, powinno mieć odniesienie do postawy życia każdego z nas. Dlatego każdy kolejny dzień Tygodnia Misyjnego, w którym wspieramy misjonarzy we wszystkich krajach świata, ma odniesienie do poszczególnych stanów Kościoła oraz ich szczególnego powołania:

 • poniedziałek: Rodziny – „Będziecie Moimi świadkami”,
 • wtorek: Dzieci – „Będziecie Moimi świadkami”,
 • środa: Księża i konsekrowani – „Będziecie Moimi świadkami”,
 • czwartek: Róże Żywego Różańca – „Będziecie Moimi świadkami”,
 • piątek: Chorzy i cierpiący – „Będziecie Moimi świadkami”,
 • sobota: Wolontariusze misyjni – „Będziecie Moimi świadkami”.

Zapraszam więc abyśmy głębiej wyrażali jedność wspólnoty Kościoła, w którym razem podejmujemy zadanie misji powierzonej przez Chrystusa w modlitwie oraz ofierze, jaką chcemy wspierać działalność misjonarzy w ich placówkach.

Zachęcam, abyśmy w zewnętrzny sposób podkreślili naszą więź z misjonarzami zewnętrznym znakiem jakiejś części naszej garderoby w kolorach, które oznaczają poszczególne kontynenty i regiony świata, a także wyrażone są kolorem koralików w różańcu misyjnym:

 • poniedziałek: zielony – Afryka;
 • wtorek: czerwony – Ameryka;
 • środa: żółty – Azja;
 • czwartek: niebieski – Oceania;
 • piątek: biały – Europa.

TM_2022_plakat