Z Maryją i św. Janem Pawłem II na różańcowym czuwaniu

Powiększ obraz

Niedziela, 13 października, to w tym roku jednocześnie XIX Dzień Papieski oraz już 102 rocznica zakończenia objawień Matki Bożej w Fatimie.Przeżywając te wydarzenia spotkaliśmy się popołudniu na specjalnym nabożeństwie, by uwielbić Boga i modlić się wraz z Najświętszą Panną Maryją w naszych intencjach. W dniu wyborów do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, prosiliśmy o błogosławieństwo dla Ojczyzny i całego Narodu, o łaskę Ducha Świętego dla wybierających i dla tych, którym Polacy przekażą mandat do służby w parlamencie. Modliliśmy się za misjonarzy oraz o nowe powołania do służby Bożej, o dar pokoju dla udręczonych wojnami narodów, a także w naszych osobistych intencjach.

Odmawiając tajemnice chwalebne różańca, wsłuchiwaliśmy się w słowa św. Jana Pawła II, który przybliżał sens tych zbawczych wydarzeń, jakie zapowiadają także nasze zmartwychwstanie, wniebowzięcie i królowanie w Niebie.

W naszej modlitwie wzięli również udział artyści muzycy: pani Małgorzata Waszyńska grała na organach i fortepianie oraz pani Barbara Mądra na altówce. Wykonując piękne utwory muzyki klasycznej, a także wspólnie śpiewając z wiernymi pieśni ku czci Matki Bożej, panie sprawiły wiele radości i wzruszeń, a modlitwa złączona ze wspaniałymi dźwiękami płynęła z naszych serc szczególnie żarliwie.

Cieszymy się, że Panie zechciały włączyć się w nasze parafialne świętowanie i serdecznie dziękujemy za poświęcony czas, wspólną modlitwę i ochotę do dzielenia się wspaniałymi talentami na Bożą chwałę.