Festyn rodzinny Caritas „Bądźmy razem” w Poznaniu

Powiększ obraz

Caritas Archidiecezji Poznańskiej na Międzynarodowych Targach Poznańskich organizuje Festyn rodzinny „Bądźmy razem”, który odbędzie się 22 maja w godzinach 12.00 -18.00. Wspomniane wydarzenie w tym roku, skierowane jest do rodzin polskich i ukraińskich, które gościmy w naszym regionie. Celem jest zapewnienie rozrywki, przede wszystkim dzieciom, poprzez koncerty m.in. Roksany Węgiel, Kasi Wilk, Zespołu Taraka czy Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych. Na wszystkich gości będzie czekała szeroka gama gier i zabaw, dmuchane zamki, loteria fantowa z nagrodami, stanowiska sportowe, pokazy strażackie, strefa gastronomiczna i wiele innych atrakcji. Będzie można również skorzystać z darmowych konsultacji medycznych.

W tym roku Festyn odbędzie się już po raz 13. W poprzednich edycjach w wydarzeniu brało udział około 10-15 tys. osób. Jest to czas dla całych rodzin na wspólną zabawę i odpoczynek. Podczas imprezy odbędą się loterie, których dochód przeznaczony zostanie na cele charytatywne. W tym roku środki zbierane będą na wsparcie Hospicjum bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie na Litwie, które prowadzi Siostra Michaela Rak. Festyn jest okazją do spędzenia wspólnie czasu, a co za tym idzie pielęgnowania więzi rodzinnych, emocjonalnych i społecznych. Podczas wydarzenia każdy znajdzie coś dla siebie – dzieci loterię fantową, dmuchane zamki, dorośli zaś okazję do obcowania z kulturą poprzez zorganizowane w trakcie wydarzenia koncerty. W tym roku, wydarzenie ma również na celu integrację rodzin ukraińskich, które gościmy w naszym rejonie. Ma to być dobrze i miło spędzony czas również dla nich z dala od działań wojennych.

Zaplanowany festyn będzie imprezą o charakterze charytatywnym i darmowym dla publiczności. Serdecznie zapraszamy do wzięcia w tym wydarzeniu udziału. W organizację festynu włączyła się Fundacja In_Spire, która w porozumieniu z Grupą MTP koordynuje część działań organizacyjno-technicznych, promocyjnych i gastronomicznych. Partnerami specjalnymi wydarzenia są Grupa OLX i Konimpex.