Otwarcie Domu Parafialnego

Powiększ obraz

Dnia 3 maja 2018 r. odbyło się uroczyste otwarcie wyremontowanego Domu Parafialnego. Gościem specjalnym był Pan Dariusz Strugała – Burmistrz Miasta i Gminy Jaraczewo, który współnie z Księdzem Proboszczem Jarosławem Kaczmarkiem dokonał uroczystego przecięcia wstęgi.

W wyremontowanym domu parafialnym oprócz miejsca do spotkań duszpasterskich znajduje się kawiarenka z biblioteczką, salka z zapleczem kuchennym, a nawet noclegowania dla pielgrzymów. Ponadto, wygospodarowano pomieszczenie na klubik dla dzieci i młodzieży, wyposażony w automaty do gry, stół do ping-ponga, projektor multimedialny oraz sprzęt nagłaśniający.

Burmistrz podkreślił, że docenia i popiera działania Księdza Proboszcza, który mając na uwadze potrzeby wspólnoty parafialnej podejmuje przedsiębiorcze inicjatywy, które pozwalają realizować pasje i rozwijać zainteresowania. Zdaniem Burmistrza taki „otwarty” dom parafialny to ewenement na skalę naszej gminy, a być może i powiatu.

Z okazji oficjalnego otwarcia Domu Parafialnego dziewczęta z Młodzieżowego Koła Caritas zaprosiły Parafian do kawiarenki nie tylko na tradycyjną kawę i ciasto… W tym wyjatkowym dniu przygotowały dla nas pyszną domową pizzę, która cieszyła się ogromnym powodzeniem, o czym świadczy ilość złożonych zamówień – ponad 50 sztuk!

Zapraszamy dzieci i młodzież do odwiedzania klubiku w Domu Parafialnym:

  • Wtorek 16.00 – 19.00
  • Czwartek 19.00 – 20.30
  • Sobota 12.00 – 16.00