Dyspensa od udziału we mszy niedzielnej i transmisje mszy świętych

Powiększ obraz

Uprzejmie informuję, że w związku obecną sytuacją:

 • z woli Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego udzielona dekretem z dnia 12 marca br. dyspensa od obowiązku niedzielnego udziału we Mszy św. dotyczy wszystkich wiernych do Wielkiej Środy, czyli 8 kwietnia,
 • zawieszona zostaje posługa nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.

 

Plan transmisji mszy św. w telewizji i radiu:

Sobota, 14 marca

 • 19.00 TVP Poznań

Niedziela, 15 marca 2020 r.

 • 7.00 – TVP 1
 • 9.00 – Polskie Radio, Program Pierwszy
 • 9.30 – Telewizja TRWAM
 • 10.00 – Radio EMAUS
 • 11.00 – TVP 1
 • 13.00 – TVP POLONIA
 • 19.00 – Polskie Radio, Program Pierwszy

Poniedziałek, 16 marca 2020 r. – niedziela, 22 marca 2020 r.

 • 7.00 – z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach – TVP1

Poniedziałek, 16 marca 2020 r. – piątek, 20 marca 2020 r.

 • 20.00 – z Jasnej Góry w intencji ustania epidemii – TVP 3 pasmo ogólnopolskie oraz na kanale YouToube dostępnym na stronach internetowych: www.jasnagóra.pl i www. episkopat.pl.

Ponadto, transmisje Mszy Świętych będą dostępne za pośrednictwem innych telewizji, stacji radiowych oraz w internecie.

Uwaga:

Uczestnicząc we mszy w domu starajmy się przeżywać ją tak jak w świątyni, wykonując odpowiednie gesty, wstając i klękając w odpowiednich momentach, śpiewając wspólnie i odpowiadając głośno na modlitwy kapłana, słuchając w skupieniu Słowa Bożego oraz przyjmując Komunię świętą duchowo.

Komunia duchowa jest to akt modlitewny, którego celem jest osiągnięcie takiego zjednoczenia z Jezusem, jakie daje nam przyjmowanie Go w sakramencie Jego Ciała i Krwi, lecz poza przestrzenią sakramentalną. Składa się ona z trzech elementów: wzbudzenia wiary w realną obecność Chrystusa w Eucharystii, miłości skierowanej ku Niemu oraz pragnienia, aby Jezus zechciał duchowo wejść w nasze życie.