Dodatkowa msza, odwołane gorzkie żale

Powiększ obraz

W związku z decyzjami Księdza Arcybiskupa w niedzielę nie odbędzie się nabożeństwo gorzkich żali.

Jednocześnie, aby umożliwić udział w Eucharystii wiernym, którzy pragną uczestniczyć w niej w świątyni, odbędzie się w niedzielę dodatkowa msza o godz. 15.00, w intencji powstrzymania epidemii, powrotu do zdrowia zarażonych, oraz za zmarłych i ich rodziny.

W gorzkich żalach można uczestniczyć dzięki transmisji w mediach:

  • o godz. 16.00 – Radio Emaus,
  • o godz. 17.00 – TV Trwam, Radio Maryja.

Przypominam także, że w każdej mszy może uczestniczyć nie więcej niż 50 osób jednocześnie i tego wskazania musimy bezwzględnie przestrzegać. Ksiądz Arcybiskup udzielił także dyspensy od udziału w niedzielnej mszy, co jest szczegółowo wyjaśnione w zamieszczonych wcześniej dekretach.

Proszę o zrozumienie i podporządkowanie się poleceniom pasterzy Kościoła i służb rządowych.

ks. Proboszcz