Wyjazd na widowisko „Orzeł i Krzyż. Wielkie zwycięstwa”

Powiększ obraz

Już kolejny, dziesiąty sezon, w Murowanej Goślinie, odbędzie się największe w Polsce multimedialne widowisko „Orzeł i Krzyż”. W bieżącym roku zostaną przedstawione „Wielkie zwycięstwa”. Mała grupa parafian uczestniczyła w widowisku w poprzednim roku, będąc pod wrażeniem rozmachu i profesjonalizmu, z którym została przedstawiona niezwykła historia naszej Ojczyzny. Mamy szansę dołączyć do wielkiego grona widzów, którzy od lat przybywają, aby wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.

W tym roku organizatorzy pragną przypomnieć nam Wielkie Zwycięstwa! będziemy mieli szansę zobaczyć charakterystyczne momenty wielkiego zwycięstwa pod Grunwaldem. Staniemy się świadkiem szarży husarskiej pod Wiedniem. Przeniesiemy się także w sam środek Bitwy Warszawskiej 1920, gdzie zalew czerwonoarmistów zostanie brawurowo rozbity przez manewr oskrzydlający wojsk Piłsudskiego. Przygotowane zostaną nowe elementy scenografii oraz zjawiskowe efekty specjalne z wykorzystaniem wody i światła!

Ze względu na sytuację epidemiczną widowisko odbędzie się w nowych terminach. Chcemy wyjechać w piątek, 28 sierpnia br. o godz. 18.00, spektakl rozpocznie się o godz. 20.30 (powrót po północy). Ponieważ musimy już teraz dokonać rezerwacji i zakupu biletów bardzo proszę chętnych o zgłoszenie do końca tygodnia! Można zgłosić się telefonicznie pod numerem 62 740 00 59.

Koszt wyniesie około 80 złotych od osoby (uzależniony od ilości chętnych, im większa grupa tym będzie taniej). W spektaklu mogą brać udział wszyscy – dorośli, młodzież i dzieci. Zachęcam i zapraszam do wspólnego wyjazdu na zakończenie wakacji.

Możemy też obejrzeć reportaż, opowiadający historię powstania tego historycznego widowiska oraz jego twórców.