Z łaską Boga w nowy rok

Powiększ obraz

Drodzy Parafianie! Kończy się ten trudny rok, w którym już od wielu miesięcy zmagamy się z nieznanym do tej pory doświadczeniem. Z łaską Bożą wszyscy staramy się przezwyciężać przeszkody, jakie napotykamy na drodze życia. Prosimy nieustannie o pomoc naszego Zbawiciela, którego w tym szczególnym czasie Bożego Narodzenia. Jednak nasza nadzieja nie jest naiwnym sądem, że wraz z nadejściem nowego roku, wszystko zmieni się jak za machnięciem magicznej różdżki.

Bóg, obecny w Jezusie wśród nas, Pan Życia, który przyszedł na ziemię, umacnia nas w codziennym wypełnianiu naszego powołania. Pragnie, abyśmy Mu zaufali, podobnie jak Maryja z Józefem, właśnie w tych warunkach i przestrzeni naszego istnienia, bo właśnie w taki sposób dokonuje się nasze osobiste zbawienie. Życzę Wam, abyście napełniając serca Jego miłością i łaską, budowali Wasze rodziny, cieszyli się owocami Waszej pracy i dzielili się wiarą, która pozwala nam patrzeć ku Niebu, pamiętając, że przez nasz ziemski trud budujemy Królestwo Boże. Niech taka chrześcijańska postawa przynosi Wam obfitość błogosławieństwa Bożego i potrzebnej pomocy na każdy dzień. Obyśmy również doczekali czasu, w którym będziemy mogli znów wyjść z domów, by spotkać się nie tylko na modlitwie, ale i przy różnych okazjach, które przez wieki wpisały się w nasze polskie i katolickie tradycje.

Jednocześnie dziękuję serdecznie za Waszą troskę i zaangażowanie w życie naszej wspólnoty, na tyle ile to jest dziś możliwe. Również za składane przez Was ofiary na utrzymanie świątyni oraz podejmowane prace. Tak pięknie prezentują się odnowione figurki w naszym żłóbku. Cieszmy się wszystkim, czym zostaliśmy obdarowani przez Ojca niebieskiego i bądźmy wdzięczni za każde dobro, które udało nam się wspólnym wysiłkiem pomnożyć.

Szczęść Boże na wszystkie dni Nowego Roku Pańskiego 2021!

ks. Proboszcz