Zakończenie procesji fatimskich

Powiększ obraz

Obchody XVIII Dnia Papieskiego, w sobotni wieczór 13 października 2018 roku, rozpoczęliśmy w naszej wspólnocie parafialnej procesją fatimską. Tym razem na różańcową modlitwę w intencjach całej parafii i naszych osobistych wyruszyliśmy o godz. 2000 na ulice naszej wsi.

Licznie zgromadzeni wierni podążali za figurką Matki Bożej Fatimskiej, wraz z ks. proboszczem, śpiewając  piękne maryjne pieśni. Figurkę, otaczaną w naszej parafii stałym kultem, nieśli przedstawiciele poszczególnych stanów: matki i ojcowie ze Wspólnoty Żywego Różańca, panie i dziewczęta z Parafialnego Zespołu Caritas oraz strażacy OSP w Noskowie, którzy Matce Bożej asystowali z pochodniami oraz zapewnili bezpieczeństwo uczestnikom procesji, czuwając nad organizacją ruchu ulicznego. Parafianie prowadzili też kolejne „dziesiątki” różańcowych tajemnic, odpowiadając na zaproszenie Maryi z Fatimy, aby z ufnością prosić Boga o pokój dla świata i ratunek dla zatwardziałych grzeszników.

Po powrocie do świątyni, figurka Matki Bożej została umieszczona na nowym, stałym miejscu w prezbiterium, pośród innych świętych otaczających Najświętszą Trójcę w głównym ołtarzu. Wszyscy pozdrowili Maryję hymnem „Bogurodzica”, od wieków śpiewanym przez wiernych Polaków oraz apelem jasnogórskim. Na koniec ks. Dariusz podziękował naszemu parafianinowi, panu Leonowi Jankowskiemu, za fachową pracę i stolarski talent, ofiarowane aby przygotować miejsca dla figurki, po czym udzielił zgromadzonym Bożego błogosławieństwa.

Niech cześć dla Najświętszej Matki i ufna, codzienna modlitwa osobista, w rodzinach i naszej wspólnocie umocnią wszystkich mieszkańców Noskowa w dobrym, w świętej wierze i miłości, która jest najważniejszym znakiem naszej przynależności do Boga.