Zawierzenie Narodu i Kościoła świętemu Józefowi

Powiększ obraz

W czwartek, 7 października 2021 r. o godz. 18.00 w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, ksiądz arcybiskup Stanisław Gądecki dokona aktu Zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce świętemu Józefowi (transmisja w Telewizji Trwam).

„Zawierzenie to wymaga od nas przede wszystkim ducha wiary, duchowego otwarcia i dyspozycyjności. Przez ten akt, przywołujący wstawiennictwa i opieki św. Józefa, wielkiego orędownika, zobowiązujemy się, że na wszystko, co się dzieje w naszym życiu osobistym, rodzinnym i w życiu naszej Ojczyzny będziemy spoglądać w duchu wiary” (bp Damian Bryl).

Włączmy się duchowo w ten akt zawierzenia w intencji Kościoła w Polsce, zgody i jedności w naszej Ojczyźnie oraz prosząc o dar nowych powołań do służby Bożej. W tym dniu wraz z pasterzami i wiernymi Kościoła w Polsce będziemy wołać do Oblubieńca Maryi i Opiekuna Zbawiciela, oddając naszą przyszłość Opatrzności Bożej.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/SanktuariumSwietegoJozefa/