Wakacyjna pielgrzymka do Krakowa, Wadowic i Kalwarii

Zapraszam do wspólnego pielgrzymowania w dniach od 31 lipca do 3 sierpnia, do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Krakowa.

Nasz wyjazd organizuje Biuro Usług Turystycznych „Turysta” w Jarocinie.

Świadczenia obejmują:

• przejazd autobusem, opłaty drogowe, parkingi,
  • opiekę pilota, przewodników,
  • ubezpieczenie NNW,
  • wyżywienie – 3 x śniadanie, 3 x obiadokolacja, 1 x obiad w drodze powrotnej,
  • zakwaterowanie – 3 x nocleg
  • bilety wstępu zgodnie z proponowanym programem

PROGRAM ( kolejność uzależniona od możliwości rezerwacji)

1 dzień

• godz.   5.00 – wyjazd
  • godz. 13.00 – przyjazd do Wadowic, zwiedzanie Muzeum – Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II, zwiedzanie barokowej Bazyliki Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach, przejazd wadowicką ciuchcią szlakiem Jana Pawła II, czas wolny na kremówki papieskie
  • godz. 19.00 – obiadokolacja i zakwaterowanie

2 dzień

• godz.   8.00 – śniadanie, po śniadaniu Kalwaria Zebrzydowska msza św. w  kaplicy przy Bazylice Matki Boskiej Anielskiej, następnie zwiedzanie z przewodnikiem Sanktuarium Kalwaryjskiego,  które składa się z barokowej bazyliki i w której umieszczony jest cudowny wizerunek Matki Bożej Kalwaryjskiej, z klasztoru i z zespołu kościołów i kaplic w stylu barokowym i manierystycznym, wkomponowanych w malowniczy krajobraz beskidzki i nazwanych dróżkami kalwaryjskimi. Sanktuarium to zostało zbudowane na wzór Drogi Krzyżowej Pana Jezusa w Jerozolimie. Jest to, „swoista kopia Kalwarii Jerozolimskiej” z kaplicami do odprawiania rozważań o Męce Pańskiej i o tajemnicach z życia Matki Bożej. Kalwaria Zebrzydowska jest miejscem kultu Męki Pańskiej i kultu maryjnego. Kult Męki Pańskiej przejawia się w nabożeństwie dróżek Pana Jezusa i w obchodzie pasyjnym Wielkiego Tygodnia, natomiast kult maryjny w nabożeństwie dróżkowym Matki Bożej, w Procesji pogrzebu i Triumfu Matki Bożej w sierpniu i w czci cudownego wizerunku Matki Bożej Kalwaryjskiej, który znajduje się tu od roku 1641.
  • godz. 18.30 – obiadokolacja

3 dzień

• godz. 8.00 – śniadanie, po śniadaniu przejazd do Krakowa – msza św. w Katedrze na Wawelu, następnie Wzgórze Wawelskie, Muzeum Katedralne, Dzwon Zygmunta, Groby Królewskie, dalej spacer Drogą Królewską, ulicami Grodzką i Kanoniczną pod Okno Papieskie w Pałacu Biskupim z którego przemawiał Jan Paweł II podczas pielgrzymek do Polski. Zwiedzanie Krakowskiej Starówki m.in. Rynek Główny, Sukiennice Pomnik A. Mickiewicza, Barbakan, Plac Matejki. Kościół Mariacki.
  • godz. 18.30 – obiadokolacja

4 dzień

• godz. 8.00 – śniadanie, po śniadaniu przejazd do Łagiewnik,  msza św. w kaplicy klasztornej w której znajduje się namalowany przez Adolfa Hyłę cudowny obraz Jezusa Miłosiernego  i trumienka – relikwiarz ze szczątkami Św. siostry Faustyny. To ona w swoim dzienniczku przekazała przesłanie o Bożym Miłosierdziu. Budowę Bazyliki Bożego Miłosierdzia – miejsca kultu religijnego  rozpoczęto w  1999r. Konsekrował ją w 2002r. Papież Jan Paweł II.
  • około godz. 14.00 obiad
  • około godz. 21.00 – powrót

Koszt od 1 osoby  1073,00 zł.  Wycieczka skalkulowana dla 22 osób.

Koszt od 1 osoby  1060,00 zł.  Wycieczka skalkulowana dla 30 osób.

Koszt od 1 osoby    967,00 zł. Wycieczka skalkulowana dla 40 osób.

Koszt od 1 osoby    919,00 zł.  Wycieczka skalkulowana dla 48 osób.

Oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.

Zapisy w Biurze Parafialnym, wraz z zaliczką 200 zł/os.