Pożegnanie księdza Proboszcza Jarosława Kaczmarka

Powiększ obraz

W dniu 24 czerwca 2018 r. w naszej parafii miało miejsce pożegnanie dotychczasowego proboszcza księdza Jarosława Kaczmarka, który duszpasterzował nam przez 8 lat.

Podczas pożegnalnej Mszy Świętej o godz. 11:00 z podziękowaniem za prace na rzecz naszej wspólnoty przybyły delegacje sołectwa i poszczególnych grup parafialnych, wśród nich: Sołtys naszej wioski, Liturgiczna Służba Ołtarza, Matki Różańcowe i Ojcowie Różańcowi, Ochotnicza Straż Pożarna, Parafialny Chórek Dziewczęcy oraz Zespół Folklorystyczny „Noskowiacy”. W Eucharystii uczestniczył także Burmistrz Miasta i Gminy Jaraczewo – Pan Dariusz Strugała, który w imieniu władz samorządowych podziękował Księdzu Jarkowi za owocną ośmioletnią współpracę i wielkie dzieła, jakich dokonał w naszej parafii. Wszystkim obecnym trudno było ukryć wzruszenie i łzy oraz wyrazić w słowach swoją wdzięczność.

Dwa dni wcześniej, podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego i katechetycznego, słowa wdzięczności i podziękowania wyraziły dzieci oraz dyrektor i grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Noskowie.

Dobry pasterz,
ukształtowany według serca Boga,
jest największym skarbem,
jaki Bóg może przydzielić parafii.

św. Jan Maria Vianney

 

Takim skarbem był w naszej parafii Ksiądz Jarosław. Proboszczem naszej parafii został mianowany z dn. 1 lipca 2010 roku. Dał się poznać jako wspaniały gospodarz naszej Parafii! Księdza Jarka zapamietamy jako człowieka uśmiechniętego, bezpośredniego, z ogromnym poczuciem humoru i przyjacielskim podejściem do ludzi, zawsze mającego czas na chwilę rozmowy. Dzięki Jego pracy i zaangażowaniu kościół parafialny oraz jego otoczenie przeżyło prawdziwą rewolucję inwestycyjną! Ksiądz proboszcz podejmował też liczne i różnorodne działania o charakterze duszpasterskim, które zintegrowały oraz wzmocniły w wierze naszą wspólnotę parafialną. To, czym przez te lata ksiądz Jarosław żył i jak pracował sprawia, że trudno nam pogodzić się z decyzją przełożonych o przeniesieniu do innej parafii… Dekretem Księdza Arcybiskupa ksiądz Jarosław został mianowany od dnia 1 lipca 2018 r. proboszczem w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jabłonnej.

Na dalsze lata posługi kapłańskiej życzymy Księdzu Jarosławowi Bożego Błogosławieństwa, wielu Łask Bożych, zdrowia i ludzkiej życzliwości. Szczęść Boże!