Ogłoszenia parafialne – Chrzest Pana Jezusa
13 stycznia 2018 r.

1. Dzisiejsze święto kończy okres Bożego Narodzenia, jutro rozpoczyna się okres zwykły, w liturgii związany z kolorem zielonym szat liturgicznych.

2. W czwartek obchodzimy Dzień Judaizmu, zaś w piątek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

3. Trwają odwiedziny duszpasterskie. Serdecznie dziękuję Parafianom, którzy już z życzliwością przyjęli kolędników, za wspólną modlitwę, za każdy poczęstunek oraz złożone ofiary. Podczas kolędy msze od poniedziałku do piątku będziemy odprawiać o godz. 900.
Plan kolędy na najbliższy tydzień:
- poniedziałek, godz. 15.00: ul. Okrężna – od pp. Czaczyków do pp. Borutów,
- wtorek, godz. 15.00: ul. Szkolna – od pp. Idczaków do pp. Andrzejczaków,
- środa, godz. 15.00: ul. Szkolna – od pp. Wieruszewskich do pp. Andrzejewskich,
- czwartek, godz. 15.00: ul. Szkolna – od pp. Drożaków do pp. Strzelczyk,
- piątek, godz. 15.00: ul. Szkolna – od pp. Frątczaków, ul. Koźmińska – do pp. Andrzejczaków,
- sobota, godz. 10.00: ul. Koźmińska – od pp. Wesołków do pp. Strugałów.

4. Zebranie Parafialnego Zespołu Caritas w czwartek o godz. 18.00 w salce parafialnej.

5. W każdą sobotę, po wieczornej Eucharystii do godz. 20.00, zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy; w tym czasie okazja do spowiedzi św.

6. W przyszłą niedzielę podczas mszy o godz. 11.00 zaśpiewa nasz parafialny chórek „Boże nutki". Planujemy zakup podstawowego sprzętu nagłośnieniowego, potrzebnych mikrofonów i miksera, które będą służyć zespołowi oraz parafii podczas różnych uroczystości w ciągu całego roku. Przed kościołem za tydzień odbędzie się zbiórka ten cel.

7. Na koniec ferii, w piątek 25 stycznia, zapraszam na całodniową wycieczkę do Kalisza. Odwiedzimy sanktuarium św. Józefa, kaliski gród Piastów oraz dworek Marii Dąbrowskiej. Zapisy chętnych dziś i jutro, w zakrystii po mszy św.

8. Dzieci i młodzież zapraszamy do parafialnego klubiku, we wtorek od godz. 16.00 do 19.00 i w czwartek od 19.00 do 20.30. W najbliższe niedziele kawiarenka będzie jeszcze nieczynna, ponieważ salka służy także Parafianom, którzy mogą po wcześniejszym uzgodnieniu terminu, zorganizować różne uroczystości rodzinne.

9. Dziękuję za posprzątanie świątyni oraz za ofiary na kwiaty na ołtarz. W nowym tygodniu proszę o pomoc mieszkańców z ul. Okrężnej oraz z ul. Siedlemińskiej (szczegóły w gablocie).

10. Dziękuję za wszystkie złożone ofiary na utrzymanie parafii, ofiarowane dobro i dary stołu. Bóg zapłać!

ks. Dariusz Paterczyk – proboszcz