Uroczystość I Komunii Świętej - 20 maja 2018 r.

Zgodnie z panującą w naszej Parafii tradycją, w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego - 20 maja 2018 r., odbyła się Uroczystość I Komunii Świętej. Sześcioro dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przyjęło do swego serca Chrystusa Eucharystycznego na Mszy Świętej o godz. 10.30.

Dzieci bardzo zaangażowały się w liturgię, modlitwę i śpiew. Nie zabrakło także podziękowań, kwiatów, zdjęć i dziecięcego szczerego entuzjazmu i uśmiechu... Nad duchowym przygotowaniem dzieci do Sakramentu Eucharystii czuwała Pani katechetka - Iwona Soboń oraz Ksiądz Proboszcz Jarosław Kaczmarek. Uroczystości sprzyjała piękna pogoda i wyjątkowy wystrój kościoła.

O godz. 15.00 odbyło się Nabożeństwo Majowe z udziałem Dzieci Pierwszokomunijnych, podczas którego otrzymały one z rąk Księdza Proboszcza obrazki - Pamiątki I Komunii Świętej. W podziękowaniu za Sakrament Eucharystii dzieci ofiarowały nowy biały onat.