Wyjazd na operetkę "Zemsta Nietoperza"

 

Zapraszamy na wyjazd do Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu na operetkę pt. "Zemsta Nietoperza". Spektakl odbędzie się dn. 3 czerwca 2018 r. (niedziela) o godz. 18:00.

 

Koszt wyjazdu wynosi 100 zł, w tym: cena biletu 75 zł oraz 25 zł koszt dojazdu (przejazd autokarem).

 

Zapisy przyjmujemy do dn. 28.01.2018 r. w zakrystii z jednoczesną wpłatą w wysokości 75 zł  (w związku z ogromnym zainteresowaniem bilety musimy już rezerwować i opłacić).

 

 

 

Zemsta nietoperza to najbardziej znane dzieło teatralne Johanna Straussa Operetka swoją popularność zawdzięcza nie tylko porywającej muzyce, która trafia prosto do serca słuchaczy, ale także dowcipnym dialogom przetłumaczonym przez genialnego Juliana Tuwima.

 

Akcja operetki została osadzona w XIX-wiecznym podwiedeńskim kurorcie. Wzięty finansista, skazany przez sąd na karę więzienia – Gabriel von Eisenstein, postanawia ostatni dzień swojej wolności spędzić na balu wydanym przez księcia Orłowskiego. Zarówno on, jak i jego żona Rosalinda oraz ich pokojówka Adela zostają wciągnięci w intrygę misternie zaplanowaną przez doktora Falka – przyjaciela Eisensteina. Impreza jest w istocie pretekstem do ośmieszenia Eisensteinia, który rok wcześniej podczas zabawy karnawałowej porzucił Falka w centrum Wiednia, zmuszając go do powrotu do domu w stroju nietoperza…